USB Skype Speaker od BrandoWorkshop – Recenzia

Počas mojej dovolenky v Bojniciach mi prišiel celkom zaujímavý balíček od BrandoWorkshop. Dnes sa spoločne pozrieme na jeden z produktov, ktorý bol v tomto balíčku zabalený. Dovoľte aby som vám predstavil USB Skype speaker.

DVC00749
Ako už názov zarieadenia hovorí, jedná sa o reproduktor, určený k telefonovaniu cez Skype, ako vidno na fotografiách tak zariadenie prišlo zabalené v plastovom obale. Našťastie sa tento obal dal otvoriť celkom normálne, bez nutnosti rozstrihať ho alebo inak zlikvidovať. V obale sa nachádzalo jednak samotné zariadenie a  manuál. Nič viac nič menej. Očakával som síce ešte obligátne CD s ovladačmi, ale to sa tam nenachádzalo a ako som zistil, tak nebolo nakoniec ani potrebné. Windows si totiž zariadenie rozpoznal úplne sám, takže tu plug and play zafungovalo na jednotku.

DVC00750
Zariadenie je celkom pekne spracované na hornej strane sa okrem kontrolnej led diódy nachádzajú aj prvkz na ovládanie hudobných prehrávačov a vstavaný mikrofón. Na zadnej strane zariadenia nájdete konektor pre zosilňovač a externý mikrofón. Apropo mikrofón. Táto časť zariadenia je zrejme najväčším kameňom úrazu. Nech som totiž robil čokoľvek, tak hlasitosť mikrofónu bola minimálna a tým pádom nie veľmi použiteľná. Výrobca pravdepodobne dobre vedel prečo dáva na zadnú stranu konektor pre externý mikrofón. Citlivosť toho vstavaného je totiž naozaj mizerná. Speaker by som však neodporúčal ani na prehrávanie hudby, keďže basy totálne absentujú, avšak hlas reprodukuje veľmi čisto.

Čo dodať na záver ? Nuž USB Skype speaker je veľmi elegantné zariadenie čo sa týka dizajnu. Avšak jeho kvalitu zráža na zem nekvalitný ba skoro nepoužiteľný vstavaný mikrofón. Škoda ak by bol totiž mikrofón riešený o voľačo lepšie, tak by to bolo celkom zaujímavé riešenie na telefonovanie cez Skype. Takto mu však chtiac nechtiac musím udeliť len 3/5. A aj to trocha zachraňuje dizajn produktu.

Pre: Dizajn a celkom dobrý výstup ak nechcete basy
Proti: Mizerná kvalita vstavaného mikrofónu

Skóre 3/5

Cena 19 dolárov/456 korún

ProduktLink