USB čo ?? Cell ??? To ako baterky ? Hej

Dnes som od spoločnosti ThinkGeek obdržal balík produktu na recenziu. Trochu som sa pousmial nad pomerom veľkosť balíka a obsah. Na to že sa vnútri nachádzali tužkové AA baterky spoločnosti Moixa nazvané USBCell bol balík fakt veľlký. Teraz si možno ťukáte na čelo, že čo už je také na tužkovej baterke, že si zaslúžila moju pozornosť. Nuž to že je baterka iná napovedá už aj USB v názve. Totiž v spoločnosti Moixa si povedali že zabijú dve muchy jednou ranou. Pomôžu trochu životnému prostrediu, a nadobro vyriešia problém s dobíjaním batérií.

DSC00544 DSC00545

Takže keď baterky vybalíte, tak máte na prvý pohľad úplne obyčajné tužkové AA batérie. Všetko sa však mení v okamihu, keď odklopíte horné zelené viečko upevnené na celkom pevnej gumičke.. Hľadí na vás USB konektor. Tu mnohým skúseným užívateľom PC pravdepodobne dochádza na čo je ten konektor určený. Presne tak USB konektor zasuniete do akéhokoľvek USB portu vášho PC či notebooku, a voala, nabíjate. Nabíjanie indikuje aj zeleno svietiaci prstenec na samotnej baterke. Keď sa baterka dobije, čo podľa údajov výrobcu trvá asi 5 hodín, dióda automaticky zhasne a nabíjanie sa ukončí.

DSC00547 DSC00548

DSC00549 DSC00551

Nuž a čo dodať na záver? USBCell znova dokazuje staré známe heslo, že v jednoduchosti nápadu je sila. Ako som už spomínal dole vo videu, s USBCell sa stáva podľa mňa jednoznačne najekologickejšia baterka, akú som vo svojom živote videl. Takýmto inovatívnym technológiám jednoznačne fandím

Resume: USBCell is most ecologic and inovative cell i ever seen. Idea about charging via USB port is very simple and useful. I recommend this cell for  travellers. I mean its a great solution.

Cena 19,95 dolára

11 názorov na “USB čo ?? Cell ??? To ako baterky ? Hej

 1. Braňo, odkial na nás pozerá ešte taký USB port? Nech rozmýšlam, ako rozmýšlam, okrem PC mi nič iné nenapadá (možno ešte taký stolný DVD prehrávač a to je tak všetko – hovorím o bežnej domácnosti). Takže podľa môjho názoru sú to najneekologickejšie baterky. Pretože pustený počítač je dosť „drahá“ záležitosť na nabitie dvoch bateriek. A nezáleží, či je ten počítač pustený celý deň, alebo nie.

  • No USB port majú napr aj niektoréé LCD monitory prípadne moderné DVD Blu-ray prehrávače.

 2. s tou potrebou zapnut komp by som to nevidel tak negativne. U nas doma bezi v podstate neustale. V konecnom dosledku – nabit ich mozes aj klasickou nabijackou. Kazdopadne by som toto zariadenie nenazyval „najekologickejšia baterka“. Je to jednoducho zaujimavy napad, ktory sa moze ukazat aj ako prakticky napad s pridanou hodnotou.

  • Veď práve a taký USB port na nás dnes nekuká len z PC ale už pomaly od hockade.

 3. Aha, čiže je ekologické, že kvôli nabitiu dvoch bateriek musím zapínať celý počítač (a nestačí použiť iba malú nabíjačku). Tak to potom áno, ak si takto predstavujete ekológiu, tak máte pravdu 🙂

 4. Shaggy, predpokladám, že Braňo mal na mysli jej ekologickosť v tom smere, že k nabíjaniu nepotrebuje veľký zdroj a postačí si s tým málom ampérov, ktoré poskytuje port USB (i keď zasa neviem, aký má vplyv dlhodobý USB odber na požadovaný príkon takého notebooku…).

  Každopádne k Braňovej cudzojazyčnej neznalosti – tiež sa prikláňam k názoru, že ak to niekto nevie, nech to radšej nepoužíva. A týka sa to nielen „voala“, ale aj anglického záveru, ktorý v Braňovom slovenglish podaní dostáva úplne iný, než zamýšľaný význam 🙂

  • Presne na to som myslel. Super je práve že ti stačí všade dostupný USB port. Lebo USB už dnes nájdeš skutočne kdekoľvek.

 5. vdaka za odpoved:) nechcem rypat, ale este by bodla odpoved na tu tretiu otazku:
  v com su podla teba ekologickejsie ako klasicke nabijatelne baterie?
  nabuduce mozno zdrzanlivejsie pisat o produkte, ak to ma byt recenzia a nie iba plateny clanok:) To myslim uprimne.

 6. Takže výdrž respektíve kapacita je udávaná 1300mah. Nuž a ano dá sa nabiť aj v klasickej nabíjačke. Ale jej čaro a výhoda je hlavne ak cestuješ a máš povedzme kombináciu foťák a notebook. Tam myslím nie je o čom.

 7. Mňa by len zaujímalo, čím si u teba získala statu „najekologickejšia baterka“? Je ekologickejšia ako iné nabíjateľné? Myslím, že nie.
  A ešte jedna rada, ktorú dávam aj ostatným, ktorí píšu také bludy – ak neovládaš cudzí jazyk, nepoužívaj ho. Predídeš tak „przneniu“ cudzej reči – mám na mysli to slovo „voala“, to sa skutočne tak nepíše a chvíľu som rozmýšľal či nemyslíš „koalu, alebo nejakého vola“.

 8. Zaujimavy napad, mam len par otazok:
  aka je kapacita baterii?
  v com su podla teba ekologickejsie ako klasicke nabijatelne baterie?
  je mozne tieto baterie nabijat aj v klasickej nabijacke?

Nie je možné pridávať komentáre.