Týždeň s Legendou recenzia HTC Legend

V týchto dňoch sa do mojich testovačských rúk dostal ďalší zaujímavý mobilný telefón s produkcie spoločnosti HTC na platforme Android, a to konkrétne telefón HTC Legend. Nuž a ako sa mi tento telefón používal a aký vlastne je, tak na to sa spoločne pozrieme v nasledujúcej recenzii.

Balenie

Pri obsahu balenia tohto mobilného telefónu sa dlho nezdržíme. V balení sa totiž nachádzajú klasické záležitosti, ako pri každom mobilnom telefóne. Teda, okrem samotného mobilu v balení nájdete aj slúchadlá, USB kábel, nabíjačku a obligátne Qick Start príručky No a samozrejme samotný mobilný telefón. Nič viac a nič menej, a tak sa môžeme rovno pozrieť na samotný dizajn HTC Legend

Dizajn

HTC vždy pri svojich telefónoch prekvapí niečím novým v dizajne. Inak tomu nie je ani pri HTC Legend, avšak poďme pekne poporiadku. Telefónu dominuje veľký a ostrý AMOLED Displej z rozlíšením 320×480, a o veľkossti 3,2 palca. Zdá sa mi, že tento displej je o trocha lepší ako pri HTC Desire, aj keď to môže byť samozrejme aj subjektívny pocit. Pdo displejom sa nachádzajú štyri tlačidlá. A to klasické tlačidlo Home, ktoré nás dostane na home screen, tlačidlo Menu, ktorým vyvoláte rôzne menu podľa konkrétnej Android aplikácie klasické tlačidlo Back, ktoré vás vrát o obrazovku nazad a tlačidlo Search. Pod týmito tlačidlami sa nachádza už len optický trackpad. Nad displejom potom nájdete už len reproduktor telefónu. Na ľavom boku potom nájdete tlačidlá na ovládanie hlasitosti. Na zadnej strane sa nachádza objekív fotoaparátu a prídavný LED blesk. HTC Legend sa môže pochváliť celkom kvalitným 5  megapixelovým fotoaparátom. No a čo tie spomínané dizajnérske zvláštnosti ?

DSC_0002

Ako prvú vec ste si isto mohli všimnúť, že Legend je na spodnej strane jemne zahnutý. Najprv som sa trocha obával, či toto zahnutie nebude prekážať vo vrecku nohavíc, a ako sa bude s takýmto niečím telefón držať. Ale obavy boli úplne zbytočné. Toto jemné zahnutie telefónu bolo celkom dobrým ťahom. Totiž ak píšete SMS alebo si pozeráte mail, tak tento záhyb slúži ako rúčka a celkom dobre sa zaň telefón drží.

DSC_0003

Ďalšou dizajnérskou haluškou je celková konštrukcia. Priznám sa totiž, že nech som Legend skúmal ako som len chcel, nikde som sa nevedel dopátrať k tomu, ako sa dostanem k batérii tohto mobilného telefónu v prípade potreby jej výmeny. Telefón sa totiž tvári, ako keby bolo jeho telo vyrobené z jedného kusa, a ako otvoriteľná sa javí len jeho spodná časť, pre vloženie SIM a micorSD karty. Neviem možno som bol len blbec a neprišiel som na to, takže ak niekto viete, budem rád ak poviete ako sa k batérii Legendu dá dostať. Priznám sa bez mučenia, že ja som na to za celý čas neprišiel. Toľko ku konštrukčným a dizajnérskym pikoškám tohto mobilu. Ale čo tento mobil poháňa a ako dobre ?

DSC_0006

Priestor pre SIM a micorSDHC

DSC_0004

Pohon alias CPU RAM a OS

Ako som už bol spomínal, HTC Legend beží na čoraz populárnejšom Google Android a to vo verzii 2.1 zo svojim typickým rozhraním HTC Sense. Ako proceor bol pre HTC Legend zvolený 600  Mhz Qualcomm MSM7227. Mobil ďalej obsahuje 384MB RAM a 512 MB ROM. Samozrejmosťou je rozšíriteľnosť o microSDHC kartu. Musím povedať, že mobil sa choval naozaj veľmi slušne a reakcie boli rýchle a okamžité. To čo sa od neho žiadalo spravil vždy bez nejakých prieťahov. Takže myslím, že v tomto ohľade je HTC Legend celkom dobre odladeným mobilným telefónom. No a po inštalácii prehliadača Opera mini už naozaj nie je o čom.

GPS

Ako väčšina dnešných mobilných telefónov, tak aj HTC Legend disponuje zabudovaným a celkom presným GPS. Nie som síce šofér, a tak som ho nemohol otestovať nejako detailne, ale ako geek som sa potešil a dosť som sa vyhral s Google mapami a hlavne aplikáciami ako Foursquare, Gowalla, či Google Latitude. GPS v HTC Legend bolo veľmi presné a spoľahlivé, vašu polohu určilo v podstate temer okamžite. Len neviem ako by som dopadol s faktúrou, keby som začal GPS a Google mapy používať napríklad vo Viedni. Asi by sa mi narátalo dosť dát navyše.

Fotoaparát

Fotoaprát na HTC Legend je celkom dobre použiteľný, aj vďaka Autofocusu, či napríklad prídavnému LED blesku. Fotografie sú celkom kvalitné, ale poviem na rovinu, že to samozrejme záleží aj od kvality fotografa samotného.

IMAG0047

Fotené HTC Legend

Čo dodať na záver ?

Ak hľadáte nejaký mobil s OS Android, a máte radi značku HTC, myslím, že HTC Legend vás uspokojí svojim výkonom, a aj celkom zaujímavým dizajnom. Mne osobne sa miobil používal veľmi dobre, a nenaštval ma ničím, za celý čas jeho používania. Všetky jeho vlastnosti fungovali presne tak,a ko by ste od neho očakávali. Myslím že Legend je celkom dobrou voľbou.