Twitter v češtine ? Ďakujem neprosím

A nejde teraz o to , že by som bol nejaký strašný národovec, alebo čo. Ide mi skôr o to, že mi čeština na Twitteri príde trocha zbytočná. Ok možno sa vďaka tomu rozšíri používateľská základňa. Len sa trocha bojím, aby nám sem nevtrhli násťročný pubertiaci. Aj keď samozrejme nehádžem všetkých do jedného vreca. Myslím si však, alebo aspoň tajne dúfam, že aj decká v Česku slušne zvládajú angličtinu, keďže sa ju pravdepodobne učia v škole.

Osobne si myslím, že Twitter zase nemá také množstvo povelov, aby bolo nutné prekladať ho do češtiny, keďže im aspoň väčšina z nás dobre rozumie. Ešte ej tu varianta, že by Twitter chcel prilákať aj staršie ročníky, ktoré sa angličtinu ešte  neučili. Neviem ale ako vravím ,s počešteného Twitteru mám zmiešané pocity. A čo  si o tomto počine myslíte vy Twitteristi ? Je to správna cesta ?

1 názor na “Twitter v češtine ? Ďakujem neprosím

  1. Podľa mňa je to fajn…viac ľudí = viac zaujimavých followerov…len škoda, že nie je aj slovenčina… To, že sa sem dovalia teenskovia ma netrápi, veď sám si volím komu dám follow… Som zvedavý, či dajú aj české trends.

Nie je možné pridávať komentáre.