TS:ADATA aktualizuje SSD disk SE730H s USB-C

Bratislava – 1. februára 2019 – ADATA Technology, popredný výrobca výkonných DRAM modulov a NAND Flash produktov, predstavila aktualizovaný externý SSD disk SE730H s USB-C. Disk SE730H je dostupný vo verziách 256 GB, 512 GB a v novom variante 1TB. Prenáša dáta rýchlosťou až 500MB/s pre čítanie aj zápis a je zostavený z obvodov 3D TLC NAND, čo zvyšuje výdrž. Vďaka tomu zostáva aj v roku 2019 jedným z najkompaktnejších externých SSD diskov na svete. Pre zvýšenie používateľského komfortu využíva konektor USB-C, ktorý je obojstranný. Poteší štýlový design vo farebnom prevedení Titan, ktorý sa výborne hodí k novým počítačom MacBook Air a MacBook Pro Space Gray. Dáta sú prenášané prostredníctvom USB 3.1 Gen 2 (rýchlosť až 10Gb/s). SE730H spĺňa normu IEC IP68 týkajúcu sa odolnosti proti prachu a vode, rovnako ako armádne štandardy týkajúce sa šokov a nárazov. Kompatibilita bola testovaná pre zariadenia s operačným systémom Windows, Mac OS, Android a novým iPadom Pro s konektorom USB-C.

Odporúčaná koncová cena:

SSD SE730H: 256GB – 80 eur, 512GB – 128 eur, 1TB – 220 eur

Najmenší na svete s USB-C
SE730H si zachováva kompaktné rozmery a je najmenším zariadením vo svojej triede (externý SSD disk s USB-C a 3D NAND). Váži iba 33g a zákazníci si môžu vybrať medzi zlatým alebo titánovým prevedením, v kapacite 1TB je k dispozícii iba vo farbe titánovej. Vďaka konektoru USB-C, ktorý je možné pri použití ľubovoľne otáčať, odpadá pri pripájaní k rôznym zariadeniam zvyčajné skúmanie, ktorá strana konektoru je tá správna. SE730H sa bez problémov pripojí ku všetkým zariadeniam s USB-C, a to vďaka podpore protokolu USB 3.1 Gen 2 alebo USB 3.1. Oproti diskom so starším USB 3.0 alebo USB 3.1 Gen 1 dokáže prenášať dáta dvakrát rýchlejšie, a to až 10 Gb/s, zatiaľ čo staršie disky zvládnu len 5 Gb/s. Vďaka tomu sa 5GB súbor prenesie za 16 sekúnd, veľká AAA hra sa nahrá za menej než minútu. V balení je k dispozícii prepájací kábel USB-C – USB-C.

Malý, ale veľmi odolný na všetkých platformách
SE730H prešiel testovaním podľa normy IEC IP68, takže je kompletne prachu odolný a je testovaný na výdrž jednu hodinu v hĺbke 1,5 m pod vodnou hladinou. Splnil tiež náročné požiadavky armádneho štandardu MIL-STD-810 516.6, ktorý zaručuje odolnosť proti nárazom. Vďaka tomu bez problémov uchová dáta v bezpečí aj pri tom najaktívnejšom životnom štýle. SE730H pracuje bez potreby inštalácie dodatočných ovládačov (plug n play) na operačných systémoch Windows, Mac OS, Android a iOS, takže používatelia môžu svoje dáta jednoducho prenášať medzi rôznymi zariadeniami, či už ide o smartfóny, tablety alebo stolové počítače.