TS: Vlajková loď medzi smartfónmi LG G2 prichádza na slovenský trh

Bratislava, 26. septembra 2013 – Spoločnosť LG Electronics (LG) dnes v Slovenskej republike oficiálne predstavila svoju vlajkovú loď – smartfón LG G2. Tento prémiový model ponúkne používateľom rad revolučných vylepšení v podobe ergonomického dizajnu, skvelej výbavy a intuitívnych funkcií. Model LG G2 bude v Slovenskej republike dostupný od októbra 2013.

„Model LG G2 bol vyvinutý ako všestranné zariadenie pre globálny spotrebiteľský trh, ktoré vďaka zásadným inováciám v dizajne a užívateľským funkciám prekonáva všetky smartfóny, ktoré sme doteraz predstavili,“ uviedla Andrea de Sousa, marketingová manažérka LG Electronics CZ.

Revolúcia v dizajne

Model LG G2 prináša inovatívne funkcie s pohodlným, praktickým a zároveň naozaj vycibreným dizajnom. Novinka zároveň búra zažité predstavy o smartfóne tým, že má všetky tlačidlá umiestnené vzadu. Stáva sa tak prvým smartfónom, ktorý nemá vôbec žiadne tlačidlá na boku. „Koncepcia tlačidiel na zadnej strane vzišla zo štúdia správania užívateľov, ktoré nám ukázalo, že čím je telefón väčší, tým horšie užívateľ dosiahne na bočné tlačidlá. Presun hlavných tlačidiel na zadnú stranu telefónu spotrebiteľom zároveň umožní väčšiu kontrolu, pretože práve o toto miesto si ľudia bežne opierajú ukazovák. Výskumní pracovníci zároveň zistili, že vďaka presunu tlačidiel užívateľom nevypadne mobil tak často pri úprave hlasitosti počas hovoru“ doplnila Andrea De Sousa.

Podržaním zadných tlačidiel hlasitosti môžu používatelia zároveň aktivovať funkcie QuickMemoTM a fotoaparát, vďaka ktorým je zápis poznámok a zachytenie fotografií ešte ľahší ako doteraz. Ani keď je telefón LG G2 položený prednou stranou nahor, nemusíte ho dvíhať, ak chcete stlačiť zapínacie tlačidlo umiestnené vzadu. Vďaka funkcii KnockON stačí telefón LG G2 jednoducho zapnúť dvojitým poklepaním na displej.

Displej po celej šírke prístroja a najlepšia kapacita batérie vo svojej triede

Skutočnosť, že ide o vlajkovú loď spoločnosti, dokazuje aj špičkový displej s Full HD rozlíšením s veľkosťou 5,2 palcov. Ide o najväčší displej určený na ovládanie jednou rukou v kategórii inteligentných telefónov o šírke 2,7 palcov. LG sa navyše podarilo zmenšiť rám na boku displeja iba na 2,65 mm. Vďaka osvedčenej technológii IPS ponúka model LG G2 zároveň špičkovú grafiku, presné podanie farieb a čistý obraz bez akéhokoľvek skreslenia.

Pre efektívnejšie využitie energie je navyše telefón LG G2 osadený aj grafickou pamäťou (GRAM). Tá znižuje spotrebu energie displeja u nepohyblivého obrazu až o 26 percent a zároveň zvyšuje celkovú dobu aktívneho používania zariadenia zhruba o 10 percent. Vďaka vysokej kapacite batérie 3,000 mAh, ktorá je premyslene navrhnutá, aby maximálne využila vnútorného priestoru telefónu,  je model LG G2 optimálne pripravený na celodennú prácu.

Stabilizácia a vysoké rozlíšenie pre skvelý obraz

Telefón LG G2 je vybavený optickou stabilizáciou obrazu (OIS), ktorá zabraňuje rozmazávaniu a umožňuje dosiahnuť čistejšieho, jasnejšieho a ostrejšieho obrazu, a to aj za pohybu alebo pri fotografovaní za zhoršených svetelných podmienok. Model G2 je zároveň jedinečný v tom, že prináša rozlíšenie 13 megapixelov a technológiu stabilizácie obrazu v štíhlom prevedení bez vyčnievajúceho objektívu. Funkcie ako Super Resolution (Super rozlíšenie) a Multi-point AF (Viacbodové automatické zaostrovanie) potom pomáhajú udržať všetko zaostrené, tak ako u samostatného kompaktného digitálneho fotoaparátu.

Hi-Fi zvuk v štúdiovej kvalite

S tým, ako sa kvalitný multimediálny obsah stáva čoraz väčšou samozrejmosťou, rastie v posledných rokoch aj spotrebiteľský dopyt po špičkovom zvuku aj u smartfónov. Chytré telefóny sa stali centrom zábavy všetkého druhu – od televíznych relácií, cez filmy, až po hry – a spotrebitelia očakávajú rovnako kvalitný zvuk ako obraz. Model LG G2 je v súčasnosti prvým smartfónom na trhu, ktorý dokáže prehrať zvuk v Hi-Fi kvalite 24 bitov/192kHz, čo je zvuk ako v štúdiu, výrazne prevyšujúci zvukovú kvalitu CD. Vďaka tomu teraz spotrebitelia budú počuť tak realistický zvuk, aký predtým v smartfóne nebol možný.

LG G2

 Praktické rozhranie vás prepojí s každodenným životom

Výskumy ukázali, že najčastejšie používanými funkciami smartfónu sú tie najzákladnejšie, ktoré užívatelia často považujú za samozrejmé, napríklad SMS, sociálne siete, navigácia a samozrejme volanie. Model LG G2 prináša rad užívateľských (UX) funkcií, ktoré sa zameriavajú na najobľúbenejšie úlohy využívané v šikovnom telefóne:

 

 • Answer Me (Zdvihni mi to) – Pri zdvihnutí telefónu k uchu dôjde k automatickému prijatiu hovoru.
 • Plug & Pop (Pripoj a ponúkni možnosti) – Pri pripojení slúchadiel alebo USB kábla telefón odporučí možnosti či súvisiace funkcie, z ktorých môžete vyberať.
 • Text Link (Odkaz na text) – Informácie obsiahnuté v textových správach možno ľahko ukladať do zápisníka alebo kalendára a vyhľadávať na mape, alebo na internete.
 • QuickRemote (Rýchle diaľkové ovládanie) – Nielenže možno telefón LG G2 používať ako diaľkové ovládanie populárnych zariadení domácej zábavy, ale dokáže sa naučiť aj povely od tradičných diaľkových ovládačov. Zároveň ho možno prispôsobiť aj k obsluhe viac zariadení.
 • Slide Aside (odsunie na stranu) – Táto funkcia umožňuje ľahšie vykonávanie viacerých úloh naraz jednoduchým „odsunutím“ otvorených aplikácií na stranu prejdením obrazovky tromi prstami.
 • Guest Mode (Režim hosťa) – Ak k telefónu majú prístup hostia cez doplnkový režim odomykanie, chráni telefón súkromie vlastníka tým, že zobrazí len vopred vybrané aplikácie.

G2_Global_Range (2)

Bezkonkurenčný výkon v sieťach LTE novej generácie

Telefón LG G2 beží na najvyspelejšom čipsetu v odvetví, s procesorom Qualcomm® Snapdragon™ 800, a redefinuje prax používania smartfónu prostredníctvom ohromujúceho výkonu, bohatej grafiky a vynikajúcej efektivity využitia batérie. Spoločnosť LG mohla vďaka dlhodobému partnerstvu s Qualcommom nasadiť chipset dokonale prepojený s hardvérom, aby ponúkla silný a zároveň stabilný výkon.

V nadväznosti na uvedenie modelu LG G2 v New Yorku bude telefón celosvetovo uvedený v nasledujúcich ôsmich týždňoch u viac ako 130 operátorov, počnúc Južnou Kóreou, cez Severnú Ameriku, Európu až po hlavné trhy. Konkrétne termíny dostupnosti na trhu sa budú líšiť podľa oblasti a operátora.

Najdôležitejšie technické údaje:

 • Procesor: štvorjadrový Quad-Core Qualcomm® Snapdragon™ 800 s frekvenciou 2,26 GHz
 • Displej: Full HD IPS (1080 x 1920 bodov / 423 ppi) o veľkosti 5,2 palcov
 • Úložná pamäť: 32 GB / 16 GB
 • Operačná pamäť: 2 GB LPDDR3 800 MHz
 • Fotoaparát: zadný 13,0 MP so stabilizátorom obrazu / predný 2,1 MP
 • Batéria: 3000 mAh
 • Operačný systém: Android Jelly Bean 4.2.2
 • Rozmery: 138,5 x 70,9 x 8,9 mm
 • Farebné prevedenie: čierne / biele

Cena : 509 EUR

V spolupráci s poskytovateľom webového úložiska box.com ponúka LG Electronics ku všetkým zariadeniam s OS Android (LG Optimus L1 II, L3 II, L3 II Dual, L4 II, L5 II, L5 II Dual, L7 II, L9, L9 II, G, G2 Nexus 4) objemný priestor 50GB dát zadarmo a navždy. Oficiálne informácie sú dostupné na internetovej stránke: https://support.box.com/entries/22264258-lg-50gb-promotion-faq

Pre získanie 50 GB dát zadarmo je potrebné:

1)      navštíviť Google Play, stiahnuť a nainštalovať aplikáciu box.com (majitelia tabletov už majú túto aplikáciu predinštalovanú).

2)      Vytvoriť nový účet na box.com (alebo sa prihlásiť s existujúcim účtom, ak ho užívateľ má)

3)      Po prihlásení z telefónu LG pomocou tejto aplikácie získa užívateľ namiesto bežných 5GB úložiska 10x väčší priestor! 50GB zadarmo a navždy.

Táto bezplatná ponuka pre aktiváciu 50GB úložisko platí do 30.9.2014.