TS: Spoločnosti Boeing a Samsung Electronics oznámili plán spoločného technologického výskumu a vývoja

Seattle, 30. októbra 2012 – Spoločnosti Boeing a Samsung Electronics Co., Ltd., oznámili, že sa chcú zamerať na vzájomnú spoluprácu pri výskume a vývoji technológií určených pre zábavu a komunikáciu na palubách lietadiel a ďalej tiež na spoluprácu týkajúcu sa zvyšovania produktivity vo výrobe.

Podpis dohody o zámere uzatvorenej medzi najväčším svetovým výrobcom lietadiel a poprednou svetovou firmou v oblasti digitálnych médií a technológií pre digitálnu konvergenciu pomôže rozšíriť a prehĺbiť zväzky kórejského priemyslu s výrobou lietadiel spoločnosti Boeing.

 Spoločnosti Boeing a Samsung Electronics sa najskôr zamerajú na vývoj pokročilých zobrazovacích zariadení a bezdrôtových sieťových technológií, ktoré ponúknu cestujúcim väčšie možnosti zábavy počas letu, a ktoré tiež uľahčia komunikáciu so zemou, a to pri nižšej hmotnosti i spotrebe. Obe spoločnosti sa okrem toho tiež zamerajú na možnosti spolupráce na projektoch týkajúcich sa zvýšenia produktivity a podpory podnikovej mobility, ktoré by využívali súčasné i budúce zariadenia a riešenia spoločnosti Samsung v oblasti prenosných mobilných zariadení a ďalších IT produktov.

„Možnosť komunikovať počas letu a byť pripojený k internetu zásadne ovplyvňuje zážitok cestujúcich z lietania a spojenie lietadla s pozemným personálom počas letu je zase zásadne dôležité pre efektivitu práce leteckých spoločností,“ uviedol Larry Schneider, viceprezident divízie Product Development spoločnosti Boeing Commercial Airplanes. „Spolupráca medzi spoločnosťami Boeing a Samsung Electronics sa zameria na možnosti využitia inovatívnych technológií pri výskume v týchto oblastiach.“

Spoločnosť Samsung Electronics uviedla, že nové partnerstvo so spoločnosťou Boeing v oblasti výskumu a vývoja demonštruje jej odhodlanie aj naďalej upevňovať svoje vedúce postavenie v odvetví podnikových informačných technológií ponukou špičkových výrobkov, softvérových riešení, služieb a budovaním vzťahov s významnými partnermi.

„Letecký priemysel je jedným z najkomplexnejších a najsofistikovanejších odvetví. Letecké spoločnosti každý deň bezpečne prepravia milióny cestujúcich,“ uviedol Bumcoo Cho, senior viceprezident tímu Enterprise Business. „Teší ma, že Samsung bude s Boeingom spolupracovať na uspokojovaní stále náročnejších požiadaviek zákazníkov leteckých spoločností po celom svete. Leteckému priemyslu ponúkneme naše odborné znalosti v oblasti multimediálnych a informačných technológií, aby sme cestujúcim pri lete poskytli bohatší a príjemnejší zážitok spočívajúci v zaistení prístupu k internetu.“

Za Boeing bude na spoluprácu dohliadať vyspelá centrálna výskumná a technologická divízia Boeing Research & Technology. Táto organizácia sa zameria na vývoj budúcich leteckých riešení a zlepšení doby cyklu, nákladov, kvality a výkonu súčasných leteckých systémov.