TS: Škola sa začala aspoň na internete

Napriek tomu, že letné prázdniny sú ešte len v polovici, rodičia a študenti už premýšľajú nad návratom do školských lavíc. Dokazujú to aj štatistiky porovnávača cien Pricemania.sk. Nárast trendu obľúbenosti školských potrieb je s blížiacim sa septembrom skutočne viditeľný.

Škola už v auguste?

Tohtoročná príprava do školy sa začala mimoriadne skoro. Napriek tomu, že je leto v plnom prúde,  záujem o rôzne študijné potreby, ako sú napríklad školské tašky, začal narastať. Dokazujú to aj štatistiky porovnávača cien Pricemania.sk ktorý pod sebou zlučuje viac než 4000 e-shopov. Sezónnosť nákupov vybraných produktov sa opäť potvrdzuje. „Školské tašky, či peračníky sú špecifické v tom, že sa kupujú poväčšine koncom augusta. Tento rok, sme však zaznamenali zvýšený záujem o niektoré produkty omnoho skôr než zvyčajne. Oproti júnu kedy školský rok končil, sa prezeranosť školských tašiek už začiatkom augusta zvýšila o 25% a každým dňom narastá,“ komentuje aktuálnu situáciu Michal Král, CEO Pricemania.sk.

 

                       

                                                   Sortiment školských pomôcok je z roka na rok širší

Štatistiky prezerania ostatných školských potrieb, ako sú napríklad peračníky či zošity, stúpli dokonca až o 54 %. „Leto a vysoké teploty ovplyvnili aj nákupy. Na Pricemania.sk boli v letných mesiacoch najprezeranejšími produktmi klimatizácie, bazény, stany, autochladničky a bicykle. Tie sa vďaka neustálym horúčavám držia na prvých priečkach. Sú však isté veci, ktoré počasie neovplyvní a treba sa na ne riadne pripraviť. Jednou z takých príležitostí je aj začiatok školského roka,“  doplňuje Michal Král.

Trendom sú tablety

Kým žiaci základných škôl stále nosia školské tašky a používajú klasické zošity a perá, stredoškoláci a vysokoškoláci sa viac zameriavajú na techniku. Notebooky a tablety v školských triedach už nie sú ničím výnimočným a prezeranosť týchto produktov už tretím rokom priamo úmerne rastie.

“Áno, je to pravda,”  tvrdí Mgr. Katarina Hodorová, marketingová manažérka Paneurópskej vysokej školy.  “Tablety sa skutočne  stali neoddeliteľnou súčasťou výučby  našich študentov, ktorí ich využívajú počas prednášok a seminároch. Nahradili klasické poznámkové bloky a študenti ich využívajú viac ako notebook,” dodáva.

Na portáli Pricemania.sk stúpla prezeranosť notebookov od júna o viac ako 120 %. Tablety, ktoré dnes mnoho ľudí so sebou namiesto akéhokoľvek poznámkového bloku, sú oproti predprázdninovému obdobiu prezeranejšie o 190 %. Za posledné týždne boli najprezeranejšími modelmi Apple iPad 4 16GB WiFi Retina, Huawei MediaPad 7 a Samsung Galaxy Tab 2 GT-P3110TSAXEZ.