TS: S tabletom Samsung GALAXY Tab3 Kids sa učenie stane zábavou

Bratislava, 28. augusta 2013 – Popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie Samsung Electronics Co. Ltd. dnes predstavila nový tablet GALAXY Tab3 Kids určený špeciálne pre deti. Prístroj je plný vzdelávacích hier a aplikácií, vrátane tých v slovenskom jazyku. Samozrejmosťou sú aj bezpečnostné prvky, ktoré vyplynuli z požiadaviek rodičov.

„Nie je tajomstvom, že deti používajú technológie viac ako kedykoľvek predtým,“ hovorí JK Shin, výkonný riaditeľ a vedúci IT a mobilných komunikácií spoločnosti Samsung Electronics. „Bola to pre nás príležitosť vytvoriť zariadenie presne pre deti, zariadenie, ktoré im ponúkne intuitívne a hravé zážitky primerané ich veku s bohatým, interaktívnym a vzdelávacím obsahom, ktorý sa bude páčiť aj rodičom.“

Samsung GALAXY Tab3 Kids má celý rad predinštalovaných vysoko oceňovaných detských aplikácií a prístup do obchodu Kid ‚s Store, ktorý je zameraný na využívanie technológií pri vzdelávaní detí. Tento obsah je tvorený vzdelávacími, hernými i zábavnými aplikáciami a elektronickými knihami. Tablet ponúka rodičom možnosť povoliť, pomocou správcu aplikácií, prístup deťom len k určitým aplikáciám.

Pri vývoji tabletu Samsung GALAXY Tab3 Kids brali tvorcovia ohľad predovšetkým na záujmy detí. Preto je tablet vybavený funkciou časového zámku, ktorý rodičom umožňuje nastaviť konkrétne časové rozmedzie, v ktorom môžu deti tabliet používať. Akonáhle vyhradený čas uplynie, zobrazí sa obrazovka informujúca o uzamknutí prístroja a tablet možno odomknúť iba pomocou hesla, ktoré zadá rodič alebo iný dospelý. Táto funkcia umožní rodičom dohliadnuť na to, aby ich deti netrávili s inteligentnými zariadeniami nadmerné množstvo času.

GALAXY Tab 3 Kids_1

Po technickej stránke je Samsung GALAXY Tab3 Kids vybavený dvojjadrovým procesorom s taktom 1,2 GHz, 3Mpix fotoaparátom na čelnej strane a 1,3 Mpix fotoaparátom na zadnej strane a ponúka výkon aj funkčné vlastnosti, ktoré sú charakteristické pre tablety z radu Samsung GALAXY. Prístroj je pritom navrhnutý tak, aby deťom ponúkol zábavnú a interaktívnu skúsenosť.