TS: All-in-one server Dellu využíva T-Systems aj tím formule 1

Bratislava, Paríž 23. októbra 2013 – Dátové centrum Dell PowerEdge VRTX, ktoré sa zmestí pod stôl, našlo využitie už vo viacerých odvetviach. Zariadenie špeciálne navrhnuté pre malé a stredné podniky a pobočky firiem už úspešne využívajú zákazníci v oblasti finančných služieb, zdravotnej starostlivosti a maloobchodu a jeho výhody objavujú v čoraz väčšej miere aj výrobné podniky.

„Spätná väzba od našich zákazníkov nás príjemne prekvapila. Už pár mesiacov po uvedení zariadenia na trh sa ukázalo, že sme sa veľmi dobre trafili do ich potrieb,“ povedal Ondřej Bačina, produktový špecialista Dell. Zariadenie Dell PowerEdge VRTX funguje na princípe konvergovanej infraštruktúry, čo znamená, že v sebe kĺbi funkcie servera, dátového úložiska ako aj sieťového prepínača. Zároveň umožňuje využívať služby, ktoré boli donedávna dostupné iba zákazníkom veľkých dátových centier, ako sú privátny cloud a virtualizácia. Posledná verzia Dell PowerEdge VRTX prináša aj vylepšené bezpečnostné a zálohovacie nástroje AppAssure, ktoré zvyšujú bezpečnosť a dostupnosť podnikových dát. Dostupná bude v prvom štvrťroku 2014.

Medzi spoločnosťami, ktorí využívajú PoweEdge VRTX je napríklad IT spoločnosť T-Systems, ktorá systém ponúka svojim klientom ako firemné riešenie typu všetko v jednom, alebo tím formule 1 Caterham F1, ktorá ho využíva ako prenosný dátový server na pretekoch počas seriálu.