TS: Očakávaný Samsung GALAXY S4 sa v Slovenskej republike začne predávať 27. apríla

Bratislava 16. apríla 2013 – Spoločnosť Samsung dnes oficiálne oznámila dlho očakávaný dátum začiatku predaja svojej vlajkovej lode medzi smartfónmi – modelu Samsung GALAXY S4.

Predaj telefónu Samsung GALAXY S4 bude po celom svete zahájený 27. apríla 2013 o 10. hodine miestneho času. V Slovenskej republike bude k dispozícii od 27. apríla. 

„GALAXY S4 zbližuje ľudí, zlepšuje ich každodenný život a nastavuje štandard v oblasti mobilných inovácií,“ uviedol JK Shin, generálny riaditeľ a vedúci divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung. „Veľmi si vážime chvály zo strany spotrebiteľov po celom svete a nesmierne nás teší, že môžeme ľuďom v Slovenskej republike ponúknuť tak netrpezlivo očakávaný telefón,“ dodal Shin. 

„Samsung GALAXY S4 si budú môcť prví záujemcovia kúpiť už 27. apríla, kedy bude o 10. hodine nášho času zahájený predaj vo vybraných obchodoch. V najbližších dňoch oznámime ich zoznam, rovnako ako špeciálnu ponuku prvým majiteľom Samsung GALAXY S4,“ hovorí Jin Hwan Kim, prezident spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Väčšia radosť zo života s GALAXY S4

Bohatý život je život naplnený zmysluplnými okamihmi a Samsung GALAXY S4 dokáže tieto špeciálne chvíle zachytiť a zdieľať s priateľmi a rodinnými príslušníkmi. Ako prvý telefón na svete je vybavený Full HD Super AMOLED displejom, ktorý je zárukou jedinečnej kvality zobrazenia. Displej telefónu s uhlopriečkou 5 palcov ponúka rozlíšenie 441 bodov na palec, takže kvalita obrazu je skutočne fantastická.

Samsung GALAXY S4 má vo svojej výbave 13 megapixelový fotoaparát na zadnej strane, ktorý umožňuje robiť snímky hneď niekoľkými rôznymi a zaujímavými spôsobmi. S funkciou „Obojstranná snímka“ môžete súčasne fotografovať fotoaparátom umiestneným vpredu aj vzadu. K tomu môžete vyberať z celej rady fotografických režimov a efektov, ktoré oba obrazy prirodzene spoja. „Akčná snímka“ vám umožní zachytiť celé dianie na jedinej nepretržitej časozbernej snímke. Funkcia „Zvuk a foto“ ukladá zvuk pri robení snímok. A ak chcete vytvoriť sériu snímok a vybrať jednu časť fotografie, ktorá sa bude pohybovať, zatiaľ čo ostatné zostanú nehybné, vyberte funkciu „Animovaná fotografia„.

Naozajstné prepojenie – aby k sebe ľudia mali bližšie

S funkciou „Group Play“ môžete zdieľať hudbu, fotografie, dokumenty a hry s ľuďmi vo svojom okolí bez nutnosti pripojenia prostredníctvom prístupového bodu Wi-Fi, alebo mobilného signálu. Môžete sa priamo prepojiť s ostatnými a okamžite zdieľať, prehrávať, či spoluvytvárať obsah a multimediálne súbory. Vďaka funkcii „Share Music“ navyše môžete prehrávať rovnakú pieseň súčasne na niekoľkých telefónoch a vytvoriť tak na večierku skvelú atmosféru.

Ovládanie bez námahy 

Samsung GALAXY S4 je dosť šikovný nielen na to, aby rozpoznal vašu tvár, hlas a pohyby, ale tiež vám umožní ovládať obrazovku bez nutnosti dotyku prstami, čím ponúka pohodlné vykonávanie najrôznejších úkonov. „Bezdotykové ovládanie“ umožňuje užívateľom napríklad zmeniť skladbu, ktorú práve počúvajú jednoduchým mávnutím ruky. Okrem toho „Bezdotykový náhľad“ ponúkne náhľad fotografií a e-mailov, keď podržíte prst nad obrazovkou. Ak chcete ovládať displej jediným pohľadom, poslúži k tomu funkcia „Inteligentná pauza„. Pri sledovaní videozáznamu sa snímka zastaví, keď sa pozriete inam a opäť sa spustí, ako náhle sa pohľadom vrátite späť.

Osobný tréner

Novinka od Samsungu zlepšuje váš život tým, že ponúka aktuálne informácie o vašom zdraví, telesnej a duševnej pohode prostredníctvom nového programu „S Health„. Kombinácia snímačov, zabudovaných do prístroja, systematicky monitoruje vaše zdravie, fyzickú záťaž, spánok a pod, čím vám pomáha zlepšovať kvalitu života, aby ste boli neustále v dobrej kondícii.

Obsah a služby

„Samsung Hub“ predstavuje jednotnú vstupnú bránu k piatim rôznym službám pre poskytovanie obsahu, aby ich použitie bolo jednoduché a pohodlné. V rámci týchto služieb môžete prostredníctvom jedného Samsung účtu prechádzať pestrú obsahovú ponuku a multimediálne obsahy, tiež ľahko nakupovať a spravovať. Samsung Hub obsahuje vstavaný nástroj pre vyhľadávanie – ak vyhľadávate podľa kľúčového slova, zobrazí sa vám obsah zo všetkých piatich služieb zároveň.

„Samsung WatchON“ je jedinečná služba spoločnosti Samsung poskytujúca prístup k videám a filmom, ktorej cieľom je ponúknuť rýchlejší a jednoduchší spôsob ako prostredníctvom mobilných zariadení sledovať televízne programy a videá na vyžiadanie. Jednou z výhod služby Samsung WatchON je tiež to, že dokáže premeniť telefón GALAXY S4 na univerzálne diaľkové ovládanie, prostredníctvom ktorého môžu používatelia v programovom sprievodcovi vyhľadávať televízne relácie. Tie potom môžu sledovať na pripojenom šikovnom televízore Samsung SMART TV. Služba Samsung WatchON umožňuje tiež sledovať programy súčasne na viacerých obrazovkách, ponúka rôzne odporúčania, integrované vyhľadávanie a funkcie pre zdieľanie na sociálnych sieťach.

Do obchodu „Samsung Apps“ bola pridaná nová služba, ktorá umožňuje vyhľadávanie v obchodoch Samsung Apps a Google Play. Po prihlásení do Samsung Apps môžu užívatelia ľahko nakupovať aplikácie rovnakým spôsobom, ako vyhľadávajú a sťahujú aplikácie z obchodu Google Play.

Funkcia „ChatON“ ponúka komplexné možnosti komunikácie. Spája zábavu a kreatívne funkcie pri vytváraní textových správ so službou pre mVoIP / Video hovory vo vysokej kvalite. Pri pripojení k WiFi, alebo k mobilnej sieti si môžete vychutnať vysoko kvalitné video a hlasové hovory až s dvoma vašimi priateľmi súčasne a môžete tiež ľahko prechádzať od chatovania prostredníctvom textových správ k video/hlasovému hovoru a naopak. Funkcia „Share Screen“ ponúka jedinečné možnosti zdieľania, pretože umožňuje počas individuálneho chatovania s niektorým z vašich priateľov zdieľať obrazovku vášho telefónu, ktorú potom môžete ovládať obaja – to všetko bez nutnosti sťahovať, alebo nahrávať akékoľvek súbory na telefón osoby, s ktorou ste v kontakte .

 

1 názor na “TS: Očakávaný Samsung GALAXY S4 sa v Slovenskej republike začne predávať 27. apríla

Nie je možné pridávať komentáre.