TS: Nový prístup k zoomu: Nokia Lumia 1020 prichádza

1200-nokia_lumia_1020_duoEspoo, Finsko a New York, USA – Dnešným dňom, s príchodom modelu Nokia Lumia 1020, ktorý sa chváli druhou generáciou 41megapixelového senzoru, Nokia nastavila novou latku v oblasti fotografovania s chytrými telefónmi. Nokia 1020 prichádza ako jediný telefón na trhu s novou verziou zoomu, ktorá umožňuje ľuďom objaviť viac detailov, než koľko môžu vidieť na vlastné oči.

S inovatívnou technológiou Nokia PureView obsahujúcou optickú stabilizáciu obrazu je telefón schopný prinášať najostrejšie snímky, ktoré je možné spraviť digitálnym fotoaparátom. To je možné dosiahnuť kombináciou špičkového hardwaru a novej aplikácie nazvanej Nokia Pro Camera, ktorá umožňuje komukoľvek vytvárať profesionálne snímky. Zoom je možné použiť pred, tak i po zrealizovaní fotografie. To používateľom umožňuje znovuobjaviť osobné príbehy, ktoré každá fotografia môže rozpovedať. Vďaka prehľadnému používateľskému rozhraniu, ktoré vizuálne demonštruje, ako jednotlivé nastavenia ovplyvnia finálnu fotografiu alebo video, je s Nokia Pro Camera snímanie, editácia a zdielanie fotografií i videí výrazne zrozumiteľnejšie a jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

S využitím novej funkcie dual capture umožňuje Nokia Lumia 1020 snímať fotografiu s vysokým 38megapixelovým rozlíšením, pre zaistenie rozsiahlych možností pri dodatočnej editácii a zároveň vytvoriť 5megapixelový obrázok, ktorý je možné zdielať na sociálnych sieťach s využitím natívnych funkcií systému Windows Phone 8.
41megapixelový senzor Nokia Lumia 1020 disponuje špičkovou optikou ZEISS so šiestimi fyzickými čočkami a optickou stabilizáciou obrazu, ktorá umožňuje realizovať ostré snímky i za zlých svetelných podmienok, a zároveň umožňuje robiť nerozmazané videozáznamy. Tie vďaka technológii Nokia Rich Recording môžu obsahovať stereo zvuk s až šesťkrát vyššou úrovňou hlasitosti než bežné mikrofóny chytrých telefónov a verne tak zachytiť i tie najhlučnejšie koncerty.

1200-nokia_lumia_1020_back 1200-nokia_lumia_1020_front

„Chceme vziať ľudí na úžasnú cestu, ktorá vedie od obyčajného snímania fotografií smerom k zaznamenávaniu a zdielaniu ich životov,“ povedal Stephen Elop, prezident a CEO spoločnosti Nokia. „Nokia Lumia 1020 dáva fotografiám nový rozmer a ešte viac posilňuje vedúcu pozíciu spoločnosti Nokia v oblasti snímania fotografií.“

Nokia tiež uvolnila nový software development kit (SDK) pre fotoaparát, ktorý vývojárom otvára kľúčové obrazové editačné funkcie Nokia Lumia 1020. SDK je už dostupné na adrese http://developer.nokia.com a rad vývojárov, vrátane napríklad Vyclone, Yelp a CNN už tieto funkcie integruje do budúcich verzií svojich aplikácií.
Spoločnosť Hipstamatic predstavila aplikáciu Oggl PRO dostupnú exkluzívne pre Nokia Lumia 1020, ktorá ponúkne svojej kreatívnej komunite tie nejpokročilejšie ovládacie prvky pre fotoaparát chytrého telefónu. Navyše bolo oznámené, že populárna aplikácia Path a Flipboard budú čoskoro dostupné tiež pre Windows Phone.

Nokia dnes tiež predstavila Nokia Camera Grip, ktorý prináša ďalšie profesionálne funkcie i dlhšiu výdrž batérie. Ide o prídavné príslušenstvo, ktoré doplňuje ostatné funkcie obvykle dostupné pre samostatné fotoaparáty ako je vstavaný xenónový blesk či mechanická uzávierka. Nokia Camera Grip disponuje tiež konektorom pre nasadenie na statív. Na trhu sa objaví v priebehu tohto mesiaca za predpokladanú predajnú cenu 79 USD.

Windows Phone je vďaka svojej osobnej povahe perfektnou platformou pre Nokia Lumia 1020. Umožňuje okamžite zobrazovať nasnímané fotografie na domovskej obrazovke v dlaždici Obrázky, rýchlo ich zdielať na sociálnych sieťach a s využitím SkyDrive ich tiež jednoducho sprístupniť z celého radu zariadení.Vďaka dedikovanému tlačidlu pre spustenie fotoaparátu je Windows Phone systémom, ktorý už od počiatku myslí na komfortné snímanie fotografií.

Aby mohli ľudia vidieť, čo sa nachádza v ich okolí a mohli tak objavovať nové miesta, ktoré si môžu vyfotografovať, prinášajú HERE Mapy novú funkciu LiveSight. Nokia Lumia 1020 tiež prináša bezplatnú službu pre streamovanie hudby bez reklám – Nokia Hudba.

Nokia Lumia 1020 sa začne najskôr predávať exkluzívne v sieti AT&T v USA. Predaj bude zahájený 26. júla s cenou 299,99 USD s dvojročnou zmluvou.

Následne v priebehu tohto štvrťroku dorazí Nokia Lumia 1020 do Číny a na kľúčové európske trhy. Nokia tiež plánuje v spolupráci s operátorom Telefónica dodávať na vybrané európske a latinskoamerické trhy exkluzívne verzie tohoto telefónu. Nokia Lumia 1020 bude k dispozícii v žltej, bielej a čiernej.

Nokia Lumia 1020

Operačný systém
Windows Phone 8
Lokalizačné služby HERE
Bezplatné celosvetové HERE Mapy a HERE Autom+; Aplikácia HERE MHD dostupná na stiahnutie vo Windows Phone Store
Displej
4,5” AMOLED WXGA (1280×768), 2.5 D vyrezávané Corning Gorilla 3 Glass, PureMotion HD+, ClearBlack, mód vysokého jasu, čitateľnosť na priamom slnku, super sensitive touch, Nokia Glance Screen
Batéria
2000 mAh akumulátor, podpora pre bezdrôtové nabíjanie s využitím špeciálneho krytu
Procesor
1.5 GHz dual-core Snapdragon S4
Hlavný fotoaparát
PureView 41 MP s optickou stabilizáciou obrazu, Rozlíšenie: 7712 × 5360. Zahŕňa Nokia Pro Camera. Xenon blesk pre statické fotografie, LED pre video
Predný fotoaparát
HD 1.2 MP širokouhlý
Pamäť
2 GB RAM, 32 GB interní pamäť; 7 GB bezplatné cloudové úložisko SkyDrive