TS: Nokia oznamuje dostupnosť nových modelov Nokia Lumia 625 a Nokia 515 na slovenskom trhu

nokiaBratislava, Slovensko – Spoločnosť Nokia zahajuje predaj telefónov Lumia 625 a Nokia 515 na Slovensku. Zariadenia budú na voľnom trhu k dispozícii už v druhej polovici septembra. Orientačná cena modelu Nokia Lumia 625 je 299 eur a orientačná cena modelu Nokia 515 je 149 eur s DPH.

“Nová Nokia Lumia 625 nadväzuje na doterajšie úspechy radu Lumia, čo dokazuje i záujem a očakávania zákazníkov. Model Nokia 515 bude ideálnym telefónom pre tých, ktorí nechcú chytrý telefón, ale klasický krásny a funkčný prístroj,“ povedal Marcus Stoerkel, riaditeľ Nokia pre Slovensko, ČR a Maďarsko

.

Nokia Lumia 625

Nokia Lumia 625 je cenovo dostupný 4G chytrý telefón, ktorý pomôže ľuďom vidieť viac z toho, čo milujú. Lumia 625 prináša vysokorýchlostnú zábavu na veľkom 4,7“ super citlivom LCD displeji a s podporou pre 4G. Nokia Lumia 625 stavia na oceňovanom dizajne Nokia Lumia. Na trh prichádza v piatich žiarivých farbách a s výmennými krytmi, ktoré pridávajú k možnostiam Windows Phone 8 ďalšie možnosti personalizácie.

Nokia Lumia 625 prináša tiež rad inovácií, ktoré je možné nájsť i u nedávno predstavenej vlajkovej lode Nokia Lumia 1020. Tie zahŕňajú integrované fotografické aplikácie ako napríklad Nokia Smart Camera, ktorá ponúka šikovné funkcie: odstraňovanie nežiadúcich objektov z fotografií, či Nokia Cinemagraph, ktorá premieňa fotografie na živé spomienky doplnené pohybom.

Nokia Lumia 625 je poháňaná najnovšou verziou operačného systému Windows Phone 8, vrátane aktualizácie Nokia Lumia Amber, a prináša tak do sveta chytrých telefónov bohatšie a jednoduchšie ovládanie za konkurencieschopnú cenu. Živé dlaždice priamo na domovskej obrazovke a dlaždice Ľudia zjednodušujú udržovanie kontaktov s priateľmi a rodinou. Windows Phone 8 tiež zahŕňajú Xbox Live, Microsoft Office a 7 GB online SkyDrive úložisko, ktoré používateľom zjednodušujú ich každodenný život.

S prístupom k viac ako 165 000 aplikáciám, vrátane Vimeo, Temple Run a WhatsApp, ponúka Nokia Lumia 625 rýchlejšiu mobilnú zábavu i bezpečnejšie surfovanie na internete s využitím Internet Explorer 10, ktorý je ideálny na prehliadanie videa, hier a ďalšieho obsahu. Nokia Lumia 625 podporuje SD karty a pamäť je možno rozšíriť o 64 GB.

Nokia sa tiež spojila s Coloud™ a vytvorila slúchadlá BOOM™, ktoré kombinujú mimoriadnu kvalitu zvuku s výborným pomerom cena/výkon, a prinášajú integrovaný mikrofón, tlačidla pre príjem hovorov i ovládanie hudobného prehrávača.

So svojim veľkým displejom a super rýchlou konektivitou ponúka Nokia Lumia 625 jedny z najlepších mapových a lokalizačných aplikácií od HERE. Tie poskytujú bezplatné mapy, hlasovú navigáciu s využitím MHD.

Nokia Lumia 625 bude dostupná v širokej škále farieb, vrátane oranžovej, žltej, žiarivo zelenej, bielej a čiernej, ktoré budú doplnené o rad výmenných krytov umožňujúcich dodatočnú personalizáciu.

Nokia 515

Nokia 515, prémiový mobilný telefón vytvorený pre tých, ktorí si potrpia na štýl. Telefón zahalený v ľahkom hliníku v sebe kombinuje moderný dizajn, vysoko kvalitné materiály a špičkový výkon. Nokia 515 bude dostupná ako vo variante s jednou SIM kartou, tak aj ako dual SIM model s podporou technológie EasySwap.

Nokia 515 jasne odráža zameranie spoločnosti Nokia na dizajn, jednoduchosť, čistotu a kvalitu spracovania. Displej je vyrobený zo skla Gorilla® Glass 2 odolného proti poškrabaniu, ktoré je hladko zaoblené a zasadené do tela telefónu. Súčasťou telefónu je tiež vysoko leštená čočka fotoaparátu. Nokia 515 bude dostupná v čiernej alebo bielej farbe a jej elegantný profil a hliníkové telo sa presne hodí pre zástancov dizajnového minimalizmu. S hrúbkou iba 11 mm sa Nokia 515 perfektne zmestí i do toho najmenšieho vrecka či kabelky.

„Pri návrhu modelu Nokia 515 sme sa vydali cestou vytvorenia telefónu s krásnym dizajnom, na ktorý by boli majitelia pyšní, že ho môžu vlastniť,“ povedal Peter Griffith, riaditeľ pre priemyselný dizajn mobilných telefónov Nokia. „A veríme, že sme to dosiahli. Nokia 515 je navrhnutá pre ľudí, ktorí preferujú klasický dizajn dotiahnutý do dokonalosti a ponúka takú funkcionalitu, ktorú potrebujú pre každodennú prácu. Vytvorili sme niečo, čo ponúka ohromujúci výkon bez kompromisov.“

S Nokia 515 ľudia nikdy nezmeškajú moment, ktorý chceli fotoaparátom zachytiť. Chytrý fotoaparát ponúka rozlíšenie 5 megapixelov, LED blesk i pokročilé fotografické funkcie pre zachytenie, editovanie a zdieľanie fotografií, vrátane funkcií:

  • Panoráma – pre širokouhlé zábery, vrátane skupinových fotografií a panorám

  • Sekvenčné snímanie – zachyťte až päť snímok v rade za sebou na jedno stisnutie spúšte a vyberte si ten najlepší z celej série

  • Autoportrét – pre perfektne vycentrované autoportréty, a to i bez využitia predného fotoaparátu. Vstavaný hlasový sprievodca zaistí, aby ste boli ešte pred stisnutím spúšte v strede záberu.

 

Zdieľanie fotografií s priateľmi a rodinou je rýchle a jednoduché, navyše jednotlivé fotografie je možné zdieľať priamo  z galérie na sociálnych sieťach. Používatelia môžu tiež zdieľať fotografie i ďalší obsah s využitím exkluzívne dostupnej technológie Nokia Slam, ktorá je v  Nokia 515 zabudovaná. Tá funguje na základe prenosu fotografií či kontaktných údajov na susedný telefón s podporou Bluetooth, a to v priebehu niekoľkých málo kliknutí a bez nutnosti párovať obidve zariadenia.

Nokia 515 podporuje rýchly 3,5 G  HSDPA internet. Telefón ponúka vo verzii s jednou SIM kartou výdrž až 38 dní, čo z neho robí perfektne vyvážené zariadenie pre prácu i voľný čas. S optimalizovaným HSDPA internetom a vstavanou cloudovou kompresiou dát je mobilné surfovanie po webe až o 90 percent efektívnejšia, čo pomáha používateľom využiť ich dátové tarify na maximum. Populárne aplikácie ako Facebook, Twitter či Nimbuzz sú už predinštalované v telefóne. Podpora pre Mail for Exchange umožňuje prístup k pracovným e-mailom a priamu synchronizáciu ich kalendárov a kontaktov. Telefón je možné tiež prostredníctvom USB káblu pripojiť k počítaču či notebooku a využívať ho ako modem.

 

Nový telefón prichádza vybavený podporou pre HD voice*, vďaka čomu si budú môcť jeho majitelia užívať krištáľovo čistý zvuk i v hlučnom prostredí.  S predinštalovanou aplikáciou Transfer potom môžu synchronizovať svoje kontakty priamo s telefónmi Lumia či inými chytrými telefónmi na platformách Windows Phone 8 či Android, a premeniť tak Nokia 515 na ideálny sekundárny telefón. Navyše pre tých, ktorí radi využívajú separátny telefón pre hlasové hovory, ponúka Nokia 515 využitie tej istej micro SIM karty, ktorá sa typicky nachádza v chytrých telefónoch.

 

„Klasické telefóny stále tvoria polovicu zo všetkých celosvetovo predaných telefónov,“ povedal Simon Baker z divízie Mobile Handsets CEMA spoločnosti IDC. „Na trhu tak existuje priestor pre celý rad takýchto prístrojov. Nokia je jedným z mála výrobcov mobilov, ktorí sa zmienenej oblasti venujú. Jej najnovší model, nová Nokia 515, ponúka štýlový dizajn i rýchlu konektivitu, vysoko kvalitný fotoaparát a prístup k populárnym aplikáciám. Je to skvelý príklad telefónu, ktorý poslúži zákazníkom, ktorí nevyžadujú vždy komplexné riešenie, aké prináša chytrý telefón, alebo preferujú surfovanie po webe a vybavovanie e-mailov na tabletoch a z toho dôvodu chcú zostať pri kompaktnejších mobilných telefónoch, ktoré využívajú hlavne na telefonovanie a SMS.“