TS: Nokia Lumia 925 prichádza na Slovensko

Nokia zahajuje predaj chytrého telefónu Nokia Lumia 925 na Slovensku. Novinka príde na voľný trh už koncom augusta. V ponuke bude v priebehu niekoľkých týždňov aj u všetkých slovenských operátorov.

Nokia Lumia 925 ponúka kovový dizajn, najnovšie inovácie PureView v oblasti digitálnych fotoaparátov v mobilných telefónoch a nové funkcie i aplikácie tretích strán. “Nokia Lumia 925 je špičkový model so skvelým dizajnom. Je to univerzálny spoločník pre biznis, do spoločnosti i na dovolenku, kde potrebujete fotoaparát s optickou stabilizáciou a skvelými výkonmi v podmienkach s nízkym osvetlením,“ hovorí Marcus Stoerkel, riaditeľ Nokia Slovensko, ČR a Maďarsko.

Nokia Lumia 925 sníma tie najlepšie fotografie v prípade zlých svetelných podmienok a dokáže zachytiť jasnejšie a ostrejšie videá vďaka najpokročilejšej optike i novej generácii softwaru. Prístroj prichádza s aplikáciou Nokia Smart Camera, ktorá ponúka jednoduché snímanie až 10 fotografií naraz i možnosť kedykoľvek snímky editovať a aplikovať na ne funkcie ako „najlepšia fotografia“ a „akčná fotografia“.

1200-nokia_lumia_925_front_back

Nokia Lumia 925 vďaka kovovému rámu so 4,5“ displejom a polykarbonátovému zadnému krytu v bielej, šedej alebo čiernej farbe prináša zvýšenú odolnosť. K dispozícii sú i samostatne predávané kryty pre bezdrôtové nabíjanie v bielej, čiernej, žltej a červenej farbe, ktoré je možné nasadiť na zadnú stranu telefónu a využiť tak výhody rozsiahleho portfólia a ekosystému produktov spoločnosti Nokia pre bezdrôtové nabíjanie. Všetci, ktorí často cestujú autom iste ocenia napríklad držiak CR-200 s touto funkciou.

600-nokia_lumia_925_front_angle

Medzi doplnkové funkcie, ktoré prichádzajú na chytré telefóny Lumia, patrí i betaverzia Nokia Glance Screen, zobrazujúca hodiny na displeji i v standby režime. Teraz tak môžu používatelia telefónov Lumia rýchlym pohľadom a bez nutnosti stisnúť akékoľvek tlačidlo vidieť, koľko je hodín a aká je úroveň nabitia batérie telefónu. Dvojité poklepanie na displej potom telefón prebudí, vďaka čomu je jednoduchšie ho odomknúť.

Nokia Lumia 925 ponúka tiež sadu integrovaných lokalizačných a navigačných služieb vrátane HERE Autom+ a HERE Mapy. K dispozícii sú ďalej HERE Mapy s rozšírenou realitou, ktoré je možné si stiahnuť vo Windows Phone obchode.

Nokia Lumia 925

Operačný systém

Windows Phone 8

HERE lokalizačné a mapové služby

Bezplatné HERE Mapy a HERE Autom+; Bezplatné HERE MHD a HERE Mapy s rozšírenou realitou dostupné vo Windows Phone obchode.

Displej

4.5” AMOLED WXGA (1280×768), 2.25 D vyrezávané Gorilla 2 Glass, ClearBlack, High Brightness Mode, čitateľný na priamom slnku, Super Sensitive Touch pre ovládanie v rukaviciach a nechtom

Batéria

2000 mAh batéria, bezdrôtové nabíjanie s využitím prídavného krytu

Procesor

1.5 GHz dual-core Snapdragon

Hlavný fotoaparát

PureView 8,7 MPx s optickou stabilizáciou obrazu, Autofocus, vysoko výkonný dual LED blesk s krátkymi zábleskmi, najpokročilejšia optika, 1080p HD video pri 30fps s optickou stabilizáciou obrazu. Obsahuje aplikáciu Nokia Smart Camera.

Predný fotoaparát

1.2 MPx širokouhlý

Pamäť

1GB RAM, 16 GB internej pamäte; 7 GB bezplatné úložisko SkyDrive

 

Predpokladaná cena Nokia Lumia 925 vo voľnom predaji bude 470 eur s DPH.