TS: NOKIA Asha 310 debutuje s Dual SIM a WiFi

Espoo, Finsko – Spoločnosť Nokia dnes ohlásila nový prírastok do radu telefónov Nokia Asha. Je ním chytrý telefón Nokia Asha 310 s podporou dual SIM a pripojením k Wi-Fi, ktoré pomáha používateľom dostať viac internetu za menej peňazí. Výkonná kombinácia dual SIM a Wi-Fi v jednom zariadení, po prvýkrát v chytrom telefóne Nokia, ponúka používateľom to najlepšie z oboch svetov ponukou flexibility vedúcej k lepšej mobilnej používateľskej skúsenosti pri zachovaní nákladov. Nokia Asha 310 je vybavená skvelými aplikáciami a hrami, ktoré sú znakom radu Nokia Asha.

 

Vymieňajte SIM karty tak, ako to vyhovuje vášmu životnému štýlu

Vďaka technológii Easy Swap Dual SIM môžu používatelia využívať na chytrom telefóne Nokia Asha 310 externý slot pre vloženie sekundárnej SIM karty, zatiaľ čo primárna SIM karta je uložená v slote pod batériou. Používateľ môže prepínať medzi SIM kartami pre osobnú alebo pracovnú potrebu bez nutnosti vypínať telefón. SIM kartu je možné vymeniť i za chodu telefónu, používateľ tak môže využívať SIM kartu vždy podľa najvýhodnejšej  tarify. Nokia Easy Swap Dual SIM umožňuje priradiť a uložiť unikátne profily až pre päť SIM kariet. Používateľ jednoducho určí, ktorá SIM karta bude určená na správy, ktorá na volanie a ktorá pre dáta.

Viac on-line slobody s Wi-Fi

Vďaka podpore Wi-Fi v zariadení Nokia Asha 310 získava používateľ rýchly a jednoduchý spôsob, ako sa baviť on-line, vrátane streamovania videoobsahu z YouTube alebo sťahovania 40 bezplatných hier od EA z Nokia Obchodu. Pripojenie k Wi-Fi hotspotom, či už doma alebo na cestách znamená, že používatelia nie sú obmedzení svojou dátovou tarifou.

Nokia Asha 310 prichádza s predinštalovaným prehliadačom Nokia Xpress Browser, ktorý prináša rýchly a plynulý zážitok zo surfovania a podporu tisícky webových aplikácií. Nokia Xpress Browser komprimuje prenášané dáta až o 90 %, čím šetrí používateľom peniaze.

Nová Nokia 310 umožní používateľom zažiť skúsenosť s mobilným internetom okamžite po vybalení z krabice alebo jednoducho navštívením Nokia Obchodu.

Socializujte sa

  • Pripojte sa k sociálnym sieťam Facebook a Twitter prostredníctvom predinštalovaných aplikácií
  • Chatujte s priateľmi 24/7 a získajte push notifikácie s aplikáciou eBuddy instant messaging
  • Používajte obľúbené e-mailové služby, vrátane Yahoo!, Gmail a ďalších

 

Objavte

  • Bohatú a spoľahlivú skúsenosť s predinštalovanými Nokia Mapami, ktoré pracujú on-line i off-line
  • Viac zaujímavých miest s použitím webovej aplikácie Nokia Nerby, potom zdieľajte svoje plány s priateľmi na Facebooku
  • Viac aplikácií, ako je napríklad Foursquare z Nokia Obchodu, ktorý má cez 125 000 aplikácií pre zariadenia Series 40 vrátane chytrých telefónov Asha

 

Užite si

  • Slobodu streamovaného videa z YouTube
  • Darček v podobe 40 hier od EA zdarma, ktoré sú dostupné na stiahnutie v Nokia Obchode
  • Dobrodružný, športový a lifestylový obsah exkluzívnej aplikácie World of RedBull, ktorú nájdete v Nokia Obchode.

„Nokia Asha 310 posilňuje portfólio produktov z radu Asha. Nokia Asha teraz obsahuje 15 modelov, ktoré prinášajú funkcie chytrých telefónov, ako je Wi-Fi, streamované video, sociálne siete, rýchle mobilné surfovanie, aplikácie a hry, za konkurencieschopnú cenu,“ hovorí Neil Shah, senior analytik v spoločnosti Strategy Analytics.

„Nokia Asha 310 je vôbec prvým chytrým telefónom značky Nokia, ktorý ponúka Easy Swap Dual SIM a Wi-Fi naraz v jednom zariadení. Poskytuje používateľom to najlepšie z oboch svetov tým, že im umožňuje oddeliť prácu a zábavu, alebo hovoriť s priateľmi v iných sieťach s nižšími nákladmi,“ hovorí Timo Toikkanen, výkonný viceprezident divízie Mobilné telefóny spoločnosti Nokia. „Pridanie podpory Wi-Fi poskytuje používateľom slobodu v používaní internetu v porovnaní s konkurenčnými zariadeniami v tejto cenovej relácii.“

Najnovší prírastok do radu Asha Touch, chytrý telefón Nokia Asha 310, ponúka 3“ displej s kapacitnou technológiou, ktorý je odolný voči poškrabaniu, zabudovaný do prepracovaného dizajnu. Ďalej je telefón vybavený 2 Mpx fotoaparátom a dodaný je s 4GB* pamäťovou kartou, podporované sú karty až do kapacity 32 GB.

Nokia Asha 310 bude k dispozícii v Ázii, Indii, na blízkom východe, v Afrike a Brazílii ešte v priebehu prvého štvrťroku 2013. Doporučená maloobchodná cena je 102 USD bez daní a dotácií. Telefón bude dostupný v čiernej, bielej a svetlo zlatej farbe.

* v Brazílii bude vo výbave 2GB pamäťová karta