TS: Nokia 515 prináša prémiový dizajn a vysoký výkon

Moskva, Rusko – 28. augusta 2013 – Spoločnosť Nokia dnes odhalila model Nokia 515, prémiový mobilný telefón vytvorený pre tých, ktorí si potrpia na štýl. Telefón zahalený v ľahkom hliníku v sebe kombinuje moderný dizajn, vysoko kvalitné materiály a špičkový výkon. Nokia 515 bude dostupná vo variante s jednou SIM kartou alebo ako dual SIM model s podporou technológie EasySwap.

Nokia 515 jasne odráža zameranie spoločnosti Nokia na dizajn, jednoduchosť, čistotu a kvalitu spracovania. Displej je vyrobený zo skla Gorilla® Glass 2 odolného proti poškrabaniu, ktoré je hladko zaoblené a zasadené do tela telefónu. Súčasťou telefónu je tiež vysoko leštená čočka fotoaparátu. Nokia 515 bude dostupná v čiernej alebo bielej farbe a jej elegantný profil a hliníkové telo sa presne hodí pre zástancov dizajnového minimalizmu. S hrúbkou iba 11 mm sa Nokia 515 perfektne zmestí i do toho najmenšieho vrecka či kabelky.

„Pri návrhu modelu Nokia 515 sme sa vydali cestou vytvorenia telefónu s krásnym dizajnom, na ktorý by boli majitelia pyšní, že ho môžu vlastniť,“ povedal Peter Griffith, riaditeľ pre priemyselný dizajn mobilných telefónov Nokia. „A veríme, že sme to dosiahli. Nokia 515 je navrhnutá pre ľudí, ktorí preferujú klasický dizajn dotiahnutý do dokonalosti a ponúka takú funkcionalitu, ktorú potrebujú pre každodennú prácu. Vytvorili sme niečo, čo ponúka ohromujúci výkon bez kompromisov.“

600-nokia_515_close-up 600-nokia_515_dual_sim_cameraflash 600-nokia_515_dual_sim_group

Vždy zachyťte a zdieľajte skvelé fotografie 

Používatelia Nokia 515 nikdy nezmeškajú moment, ktorý chceli fotoaparátom zachytiť. Chytrý fotoaparát ponúka rozlíšenie 5 megapixelov, LED blesk i pokročilé fotografické funkcie pre zachytenie, editovanie a zdieľanie fotografií, vrátane funkcií:

 

  • Panoráma – pre širokouhlé zábery, vrátane skupinových fotografií a panorám
  • Sekvenčné snímanie zachyťte až päť snímok v rade za sebou na jedno stisnutie spúšte a vyberte si ten najlepší z celej série
  • Autoportrét – pre perfektne vycentrované autoportréty, a to i bez využitia predného fotoaparátu. Vstavaný hlasový sprievodca zaistí, aby ste boli ešte pred stisnutím spúšte v strede záberu.

Zdieľanie fotografií s priateľmi a rodinou je rýchle a jednoduché, navyše jednotlivé fotografie je možné zdieľať priamo  z galérie na sociálnych sieťach. Používatelia môžu tiež zdieľať fotografie i ďalší obsah s využitím exkluzívne dostupnej technológie Nokia Slam, ktorá je v  Nokia 515 zabudovaná. Tá funguje na základe prenosu fotografií či kontaktných údajov na susedný telefón s podporou Bluetooth, a to v priebehu niekoľkých málo kliknutí a bez nutnosti párovať obidve zariadenia.

Väčšia rýchlosť i výkon pre prácu a hry

Nokia 515 podporuje rýchly 3,5 G  HSDPA internet. Telefón ponúka vo verzii s jednou SIM kartou výdrž až 38 dní, čo z neho robí perfektne vyvážené zariadenie pre prácu i voľný čas. S optimalizovaným HSDPA internetom a vstavanou cloudovou kompresiou dát je mobilné surfovanie po webe až o 90 percent efektívnejšia, čo pomáha používateľom využiť ich dátové tarify na maximum. Populárne aplikácie ako Facebook, Twitter či Nimbuzz sú už predinštalované v telefóne. Podpora pre Mail for Exchange umožňuje prístup k pracovným e-mailom a priamu synchronizáciu ich kalendárov a kontaktov. Telefón je možné tiež prostredníctvom USB káblu pripojiť k počítaču či notebooku a využívať ho ako modem.

Novinka prichádza vybavená podporou pre HD voice*, vďaka čomu si budú môcť jej majitelia užívať krištáľovo čistý zvuk i v hlučnom prostredí.  S predinštalovanou aplikáciou Transfer potom môžu synchronizovať svoje kontakty priamo s telefónmi Lumia či inými chytrými telefónmi na platformách Windows Phone 8 či Android, a premeniť tak Nokia 515 na ideálny sekundárny telefón. Navyše pre tých, ktorí radi využívajú separátny telefón pre hlasové hovory, ponúka Nokia 515 využitie tej istej micro SIM karty, ktorá sa typicky nachádza v chytrých telefónoch.

„Klasické telefóny stále tvoria polovicu zo všetkých celosvetovo predaných telefónov,“ povedal Simon Baker z divízie Mobile Handsets CEMA spoločnosti IDC. „Na trhu tak existuje priestor pre celý rad takýchto prístrojov. Nokia je jedným z mála výrobcov mobilov, ktorí sa zmienenej oblasti venujú. Jej najnovší model, nová Nokia 515, ponúka štýlový dizajn i rýchlu konektivitu, vysoko kvalitný fotoaparát a prístup k populárnym aplikáciám. Je to skvelý príklad telefónu, ktorý poslúži zákazníkom, ktorí nevyžadujú vždy komplexné riešenie, aké prináša chytrý telefón, alebo preferujú surfovanie po webe a vybavovanie e-mailov na tabletoch a z toho dôvodu chcú zostať pri kompaktnejších mobilných telefónoch, ktoré využívajú hlavne na telefonovanie a SMS.“

Nokia 515 sa začne globálne expedovať v septembri. Najskôr sa objaví na trhu v Rusku, Nemecku, Švajčiarsku a Poľsku. Predpokladaná predajná cena je 115 € bez daní a dotácií.

 *v prípade, že túto funkciu podporuje sieť operátora