TS: LG Smart televízory ponúknu prístup do archívu programu iVysílání Českej televízie prostredníctvom HbbTV

Praha, 24. júla 2013 – Spoločnosť LG Electronics prináša majiteľom smart televízorov možnosť sledovať relácie z internetového archívu iVysílání Českej televízie pomocou funkcie HbbTV. Zákazníci si tak budú môcť ľahko pustiť svoje obľúbené relácie priamo prostredníctvom diaľkového ovládača, bez toho aby museli prechádzať do internetového prehliadača Smart TV. Rozšírenie o archív iVysílání je v Českej Republike dostupné od júla pre všetky modelové rady LG Smart TV 2012 a 2013.

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) predstavuje platformu hybridného vysielania, ktorá kombinuje televízne vysielanie (broadcast) so širokopásmovým internetom (broadband). Aplikácia HbbTV prepájajú televízny a internetový obsah, ktorý je divákom dostupný ak má televízor prístup k internetu.

„LG Electronics úzko spolupracuje s Českou televíziou na vývoji a testovaní HbbTV aplikácie, aby svojim zákazníkom zabezpečila 100% kompatibilitu a funkciu aplikácie HbbTV,“uviedla Andrea De Sousa, marketingová manažérka.

S HbbTV získajú majitelia smart televízorov LG ľahký prístup do internetového archívu iVysílání už počas sledovania niektorého z kanálov Českej televízie. Vďaka tomu bude výber relácií z archívu rýchlejší a tiež pohodlnejší ako doteraz. Stačí len stlačiť červené tlačidlo na štandardnom ovládači LG Smart TV, alebo zvoliť pomocou Magického diaľkového ovládača tlačidlo na virtuálnom ovládači na obrazovke televízora (pre verzie Smart TV 2013 tlačidlo „123/Q.menu“). Aplikáciu HbbTV môžu zákazníci ovládať pomocou navigačných tlačidiel Magického ovládača.

 

„Aplikácia iVysílání pre HbbTV umožní divákom prehrať akýkoľvek program z bohatého internetového archívu Českej televízie. Ten obsahuje relácie v objeme 71 tisíc hodín, čo je viac ako 8 rokov čistého času. Verím, že toto rozšírenie existujúcej aplikácie HbbTV poteší všetkých majiteľov LG SMART TV a umožní užívateľom plne využiť všetky funkcie, ktoré tieto televízie ponúkajú,“ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca LG Electronics CZ.

 

Detailné informácie o aplikácii HbbTV nájdu diváci v špeciálnej sekcii webe Českej televízie www.ceskatelevize.cz / HbbTV.