TS: HTC predstavuje nový HTC Desire 500

Bratislava, 7. august 2013 – Spoločnosť HTC predstavuje smartfón HTC Desire 500 pre náročnejších používateľov. HTC Desire 500 je výkonný model strednej triedy vybavený štvorjadrovým procesorom Snapdragon 200 s frekvenciou 1,2 GHz a systémom Android 4.2. Telefón disponuje aj nadstavbou Sense 5, ktorá ponúka novinky HTC BlinkFeed alebo funkciu Video Highlights z vlajkového modelu HTC One. HTC Desire 500 je určený najmä tím, ktorí požadujú vynikajúci mobilný zážitok za prijateľnú cenu. Na Slovensku bude novinka dostupná aj vo verzii DualSIM.

S HTC Desire 500 a jeho 8 megapixelovým fotoaparátom, doplneným o dedikovaný procesor HTC ImageChip, môžete fotiť a zdielať zaujímavé fotografie. Predná kamera má rozlíšenie 1,6 megapixelov, prístroj je tak vhodný pre obstaranie kvalitného autoportrétu alebo realizáciu videohovorov. Telefón umožňuje zachytenie ideálneho okamihu pre fotografiu, a to aj vďaka funkciám rozoznávania tváre a úsmevu. Zábery potom možno upravovať pomocou širokého výberu kreatívnych filtrov a ihneď sa o ne podeliť s rodinou, či priateľmi na sociálnych sieťach, bez nutnosti pripojenia k PC.

HTC Video Highlights mení spôsob, akým sú zdieľané zaujímavé okamihy. Fotografie a videá z jednej udalosti alebo niekoľkých dní spojí táto funkcia dohromady a vytvorí z nich krátku 30 sekundovú kompiláciu doplnenú o hudbu. Spoluprácou s profesionálnymi hudobnými editormi bolo docielené to, že jednotlivé obrazové prechody sú pre každú tému zvlášť načasované tak, aby používateľom zaistili výborné výsledky bez nutnosti vlastnej úpravy.

Váš obsah na úvodnej obrazovke ožije

HTC Desire 500 prináša HTC BlinkFeed aj do cenovo priaznivejšej triedy telefónov Desire. HTC BlinkFeed premieňa 4,3 palcový displej nového telefónu na domovskú obrazovku s dynamickým obsahom plným aktuálnych informácií zo sociálnych sietí, noviniek zo sveta alebo udalostí z kalendára počas celého dňa.

Desire 500 blue 3V HiRGB Render

Smartfón pre aktívny životný štýl

Výkonný štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,2 GHz umožňuje bezproblémový multitasking, pohodlné prezeranie webových stránok alebo hranie graficky náročnejších hier na cestách. S podporou microSD kariet až do veľkosti 64GB sa používatelia nemusia obávať vyčerpania priestoru pre fotografie, videá, aplikácie a hry.

Desire 500 blue Perspective Right HiRGB Render

Nový smartfón HTC Desire 500 bude na Slovensku dostupný v druhej polovici augusta v dvoch farebných prevedeniach – lesklom čiernom a bielom s modrými prvkami. V ponuke bude za odporúčanú maloobchodnú cenu 249 eur u mobilných operátorov a vybraných predajcov elektra, či mobilných telefónov.