TS: HTC One vyrástlo. One max prichádza s novým Sense a snímačom odtlačkov prstov

Bratislava, 15. októbra 2013 – Vlajková loď HTC One spoločnosti HTC má nový prírastok. K štandardnému modelu HTC One a zmenšenej verzii One mini včera pribudol 5,9“ veľký HTC One max. Rovnako ako One a One mini ponúka funkcie  HTC BlinkFeed, HTC Zoe, HTC BoomSound alebo UltraPixelovú kameru. Navyše však ponúka aj najnovší Android 4.3 a aktualizovanú verziu Sense 5.5. HTC One max tiež prináša nový senzor odtlačkov prstov, s ktorým sa ovládanie „phabletu“ stane ľahkým pre každého.

S 5,9 palcovým displejom a full HD rozlíšením je HTC One max ideálnym spoločníkom pre prehliadanie fotografií, sledovanie videí alebo hranie hier. V kombinácii s dvojicou reproduktorov umiestnených na prednej strane, ktoré dopĺňa technológia  HTC BoomSound, sa HTC One max stáva plnohodnotným multimediálnym zariadením a telefónom v jednom.

 

Srdcom prístroja je štvorjadrový procesor Snapdragon 600 s taktom 1,7 GHz, ktorý poskytuje dostatočný výkon pre prehrávanie videí a filmov v plnej kvalite alebo hranie najnovších hier. Dostatočne dlhú prevádzku telefónu zaisťuje batéria s kapacitou 3300mAh. Jej výkonnosť môže náročný používateľ ešte navýšiť vďaka HTC Power Flip Case. Štýlový obal funguje ako kryt a zároveň disponuje dostatočnou batériou s kapacitou 1150mAh.

Vnútornú pamäť s veľkosťou 16GB alebo 32GB je možné rozšíriť pomocou microSD karty. Majitelia HTC One max majú navyše exkluzívnu možnosť získať na dva roky ďalších 50GB priestoru v cloude služby Google Drive.

Priemerný používateľ smartfónu odomyká svoj telefón niekoľkokrát za deň. HTC One max prichádza s novým trendom, keď na zadnú stranu pridáva snímač odtlačkov prstov. Vďaka tomu majú používatelia k dispozícii ďalšiu možnosť zabezpečenia svojho telefónu. Snímač zároveň uľahčuje použitie väčšieho prístroja aj pri držaní v jednej ruke. Každý si môže nastaviť snímanie až troch prstov a ku každému priradiť jednu individuálnu obľúbenú aplikáciu.

HTC One max Glacial Silver 3V Power Flip Case

  Ešte osobnejšie Sense 5

Spoločne s odhalením HTC One max predstavuje spoločnosť HTC tiež novú verziu vlastnej používateľskej nadstavby Sense 5.5. Tá ponúkne väčšiu personalizáciu pre
HTC BlinkFeed, kde bude možné ďalej hľadať a prispôsobovať obsah podľa tematických kategórií. Po novom sú integrovaní poskytovatelia prémiového obsahu vrátane sociálnych služieb ako Instagram alebo Google+. V novej verzii je možné stiahnuť do BlinkFeed až 120 článkov pre offline prehliadanie, pričom sa dá k ním pristupovať kdekoľvek a kedykoľvek aj pri absencii mobilného signálu.

Fotografické schopnosti o krok ďalej

Vďaka UltraPixelovej technológii kamery, režimu HTC Zoe, ktorý oživuje bežné fotografie v krátke videá, a s 2.1 megapixelovým predným fotoaparátom dokáže HTC One max zachytiť dokonalé snímky a Full HD videá, nech už je používateľ fotograf, predmetom fotky alebo obomi naraz. Duálne snímanie zachytí všetky okamihy a reakcie na nich v jednom mimoriadnom obrázku alebo videu, ktoré je súčasne zhotovované z prednej aj zadnej kamery. Vylepšenia sa dočkala aj sekcia Video Highlights. Teraz je možné pridávať vlastnú hudbu a nastavovať dĺžku výsledného videa.

Spracovanie a dostupnosť

HTC One max sa pýši prémiovým hliníkovým telom v striebornej farbe, s ktorým získalo HTC One množstvo ocenení za dizajn. Odporúčaná cena zatiaľ nebola presne stanovená