TS: HP zjednodušuje mobilnú tlač a uľahčuje prácu s papierovými a digitálnymi dokumentmi

HPBRATISLAVA, 7. októbra 2013 – HP uviedlo zabezpečené riešenia pre mobilnú tlač, ktoré umožnia podnikovým zákazníkom tlačiť dokumenty kdekoľvek a kedykoľvek budú potrebovať.HP tiež predstavilo nové jednoúčelové tlačiarne, multifunkcie (MFP), skenery a riešenia, ktoré zjednodušujú prácu s digitálnymi i papierovými dokumentmi a zvyšujú produktivitu práce.

Výrazné zvyšovanie množstva dát, vytváraných stále vyšším počtom mobilných používateľov, núti organizácie prehodnotiť stratégie pre prevádzku a správu informácií. HP pomáha riešiť tieto technologické výzvy svojou stratégiou „IT v novom štýle“, ktorá ponúka technológie pre podnikovú tlač, zvyšujúce produktivitu pri práci v „hybridnom“ prostredí, kombinujúcom využívanie papierových i digitálnych dokumentov.

„Organizácie sa musia rýchle prispôsobovať zmenám trendov v oblasti informačných technológií, medzi ktoré teraz patrí aj práca s obrovským množstvom dát a procesov, vytváraných rastúcim počtom ich mobilných zamestnancov,“ povedal David Lev, produktový manažér divízie HP PPS. „Nové zlepšenia a inovácie portfólia HP LaserJet pomôžu firmám zlepšiť prácu v oblasti mobilnej tlače a optimalizovať správu ich digitálnych a tlačových úloh.“

 Jednoduchšia a bezpečnejšia mobilná tlač

Do roku 2015 bude 37 % zamestnancov všetkých firiem mobilných.(1) Organizácie preto musia byť schopné reagovať na mega trend mobilného prístupu a nasadiť riešenia, ktoré budú ľahko použiteľné, zvýšia pracovnú efektivitu a pomôžu znížiť bezpečnostné riziká mobilného prístupu.

 Nové riešenia HP pre mobilnú tlač zahŕňajú:

 • HP 1200w Mobile Print Accessory a HP JetDirect 2800w for FutureSmart Fleet: Rozširujúce príslušenstvo, umožňujúce priame Wi-Fi pripojenie (wireless direct) a bezdrôtovú komunikáciu NFC (near field communication) pre tlač dotykom(2) zo smartfónov, tabletov a notebookov. Obidve zariadenia možno použiť s novými aj jestvujúcimi modelmi HP LaserJet a HP Officejet, ktoré používa 40 miliónov zákazníkov.(3) Príslušenstvo je cenovo dostupné a dá sa ľahko nainštalovať pripojením do USB portu, alebo umiestnením do šachty pre rozširujúce hardvérové doplnky.
 • HP LaserJet Enterprise M800 series: Prvý rad podnikových A3 tlačiarní a multifunkcií, podporujúci dotykovú tlač prostredníctvom NFC a priame Wi-Fi pripojenie wireless direct.(4) Tieto zariadenia zjednodušujú spôsob, akým môžu používatelia bezpečne tlačiť jedným dotykom z akéhokoľvek smartfónu či tabletu, podporujúceho NFC technológiu. Súčasťou tohto nového radu sú modely HP Colour LaserJet Enterprise flow MFP M880 a HP LaserJet Enterprise flow MFP M830, ktoré podporujú aj technológiu HP Flow pre správu dokumentov, ktorá zefektívňuje prácu s digitálnymi a tlačenými dokumentmi a urýchľuje spracúvanie čiastkových operácií podnikových zákazníkov.
 • Modely HP LaserJet Enterprise M806 a HP Colour LaserJet Enterprise M855 ponúkajú dotykovú tlač prostredníctvom NFC a podporujú technológiu wireless direct. V kombinácii s rýchlosťou tlače a vysokou mesačnou záťažou ponúkajú pokročilé funkcie a tlač najvyššej kvality, ktorá pomôže zvýšiť produktivitu práce v kanceláriách a udržať náklady pod kontrolou.
 • HP Colour LaserJet Enterprise M750 series: Komplexný rad tlačiarní pre jednoduchšiu a efektívnejšiu tlač farebných dokumentov na rôzne formáty papiera až do veľkosti SRA3 – za veľmi výhodnú cenu. Firmy môžu ušetriť čas a energiu a nemusia riešiť, ktorý model je spoľahlivejší, alebo sa dá ľahšie spravovať.
 • Aktualizovaný tlačový softvér HP ePrint Enterprise(5) ponúka rozšírené funkcie, podporu a možnosti pripojenia pre zariadenia, pracujúce v prostrediach so správou mobilných prístrojov (mobile device management, MDM). HP v súčasnosti ponúka mobilnú aplikáciu ePrint Enterprise vo verzii pre Blackberry 10, takisto ako aplikáciu HP ePrint Enterprise for Good(6) pre operačné systémy Android a iOS, ktorá poskytne mobilným používateľom možnosť bezpečne tlačiť z aplikácií Good. Navyše, HP ePrint Enterprise server softvér bude podporovať priamu tlač cez Wi-Fi s vybranými mobilnými zariadeniami.
 • Aplikácia HP Capture and Route 1.3 teraz ponúka podporu mobilných zariadení s operačným systémom iOS a Android, a uľahčuje správu, aktualizáciu a uchovávanie informácií. Používatelia môžu takisto skenovať dokumenty z HP Officejet Pro X a ďalších HP zariadení priamo do Google Docs a sprístupniť ich v cloude.

 HP rozširuje portfólio LaserJet

Nové tlačové riešenia pre podnikové a SMB prostredia pomôžu organizáciám optimalizovať obchodné procesy vďaka pokročilejšej digitalizácii dokumentov. Aktualizované tlačové portfólio podnikových HP zariadení v súčasnosti okrem iného  obsahuje aj prvý HP Flow skener:

 • HP Scanjet Enterprise Flow 5000 s2: Stolový skener s automatickým podávačom je ďalším rozšírením HP Flow platformy. Predstavuje rýchle a spoľahlivé riešenie pre prevod papierových dokumentov do editovateľných digitálnych súborov. Používatelia môžu skenovať dokumenty do celého radu súborových formátov a odosielať ich priamo do cloudového úložiska, sieťovej zložky, či SharePointu. Prostredníctvom nástroja HP Easy Scan používatelia môžu vytvárať a ukladať skenovacie profily a neskôr vyvolať všetky potrebné nastavenia pre skenovanie stlačením jedného tlačidla. Technológia HP EveryPage potom pomôže používateľom obmedziť chýbajúce stránky v skenovaných súboroch.
 • HP Embedded Capture: Nový nástroj pre bezserverové snímanie, určený na uľahčenie skenovania obrázkov. Zákazníkom umožní vytvárať ich vlastné pracovné postupy, zefektívniť jestvujúce procesy a zvýšiť produktivitu.
 • HP Access Control 13.0: Aktualizácia tohto bezpečnostného riešenia zahŕňa podporu pre zariadenie HP Officejet Pro X series a rozšírenú podporu aj pre prístroje iných výrobných značiek, aby firmy dosiahli bezpečnejšiu tlač a autentizáciu. Zákazníci môžu využívať jedno centrálne miesto pre podporu všetkých svojich zariadení, bez ohľadu na ich značku.

Ďalšie informácie o nových tlačových riešeniach spoločnosti HP možno nájsť na webe www.hp.com/go/CommercialPPSFall2013.

 

Ceny a dostupnosť

 • HP 1200w Mobile Print Accessory príde v krajinách EMEA do predaja od 15. novembra 2013 za uvádzaciu cenu 38 eur.
 • HP JetDirect 2800w for FutureSmart Fleet príde v krajinách EMEA do predaja od 2. decembra 2013 za 50 eur.
 • HP LaserJet Enterprise M880 príde v krajinách EMEA do predaja od 1. novembra 2013 za cenu od 8239 eur.
 • HP LaserJet Enterprise M830 je v krajinách EMEA už v predaji za 10 449 eur.
 • HP LaserJet Enterprise M806 je v krajinách EMEA už v predaji za cenu medzi      3499 a 5499 eurami. HP Colour LaserJet Enterprise M855 príde v krajinách EMEA do predaja 1. novembra 2013 za cenu od 3799 do 5599 eur.
 • HP Colour LaserJet Enterprise M750 series príde v krajinách EMEA do predaja od 1. novembra za cenu od 2399 eur.
 • HP Scanjet Enterprise Flow 5000 s2 je už v krajinách EMEA dostupný za priemernú predajnú cenu 799 eur.