TS: ASUS predstavil najkompaktnejšie notebooky na svete na výstave IFA 2018

Berlín, Nemecko, 30. august 2018 — ASUS oznámil najnovšie notebooky radov ZenBook, ZenBook Flip a ZenBook Pro s procesormi 8. generácie Intel Core. Novinky boli oficiálne predstavené a vystavené počas udalosti IFA 2018 Media Day a zosobňujú motto značky ASUS In Search of Incredible aj samotného radu ZenBook Unleash Your Creative Power.

Medzi predstavené novinky patria ZenBook 13 (UX333), ZenBook 14 (UX433) a ZenBook 15 (UX533) — najkompaktnejšie 13,3-palcové, 14-palcové a 15,6-palcové notebooky na svete – a tiež aj ultrakompaktné konvertibilné notebooky ZenBook Flip 13 (UX362) a ZenBook Flip 15 (UX562). Špičkový notebook pre profesionálov, ZenBook Pro 15, doplnil nový model ZenBook Pro 14 (UX480). Obe zariadenia sú vybavené exkluzívnym touchpadom ASUS ScreenPad™, ktorý získal nové vlastnosti a funkcie. ASUS tiež predstavil najnovší ZenBook S (UX391FA), ktorý disponuje 20-hodinovou výdržou a nový All-in-One počítač Zen AiO 27 (Z272) s novým dizajnom.

Eric Chen, ASUS Corporate Vice President, povedal: „ASUS už 30 rokov prináša inovatívne produkty s cieľom poskytnúť zábavný a bezproblémový digitálny život. Chceme, aby mohol každý naplno využiť svoju kreativitu s inováciami, ktoré kombinujú štýl, eleganciu, výkon a špičkové technológie.“

“Sme nadšení, že sme mohli úzko spolupracovať so spoločnosťou ASUS na portfóliu nových počítačov s 8. generáciou procesorov Intel® Core™,” povedal Chris Walker, Vice President pre Client Computing v spoločnosti Intel. “Nové mobilné procesory sú optimalizované pre konektivitu, majú integrovanú gigabitovú Wi-Fi a prinášajú vylepšený výkon s lepším zážitkom z hlasového ovládania. Poskytujú tiež vynikajúcu výdrž batérie, takže sú ideálne pre nové prémiové a ultraprenosné modely ZenBook.” 

Všetky nové modely radu ZenBook budú vystavené na výstave IFA 2018 spoločne s ďalšími najnovšími produktami značiek ASUS a ROG. Stánok spoločnosti ASUS sa nachádza na výstavisku Messe Berlin v hale 25, stánok číslo 215 a je dostupný pre návštevníkov od 31. augusta do 5. septembra v čase od 10:00 do 18:00.

ZenBook 13/14/15: Najkompaktnejšie notebooky na svete

ZenBook 13, 14 a 15 prinášajú nový bezrámikový ASUS NanoEdge displej s ultratenkými rámikmi po štyroch stranách a bezkonkurenčným pomerom obrazovky k telu na úrovni 95 %. Súčasťou ultrakompaktného dizajnu je aj unikátny pánt ErgoLift, ktorý nakloní klávesnicu pre optimálne písanie a zabezpečuje najmenšie možné rozmery notebooku vo svojej kategórii. ZenBook 13 a 14 takisto prinášajú exkluzívny NumberPad, inovatívnu LED-osvetlenú numerickú klávesnicu, ktorá je zabudovaná priamo v touchpade. Nové modely sú vybavené vysokovýkonnými komponentami, vrátane 8. generácie procesorov Intel® Core™ i7 so zabudovaným gigabitovým Wi-Fi, ktoré je optimalizované pre Intel® Wireless-AC 9560 a grafickou kartou až do NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Max-Q.

ZenBook Flip 13/15: Najkompaktnejšie konvertibilné notebooky na svete

ZenBook Flip 13 a 15 sú 13,3-palcové a 15,6-palcové konvertibilné notebooky, ktoré sú o 10 % menšie v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi a sú najkompaktnejšie na svete vo svojom segmente. ZenBook Flip 13 a 15 sú navrhnuté, aby boli prenosné, výkonné a všestranné. Disponujú bezrámikovým NanoEdge displejom po štyroch stranách, 90 % pomerom obrazovky k telu a unikátnym 360° pántom ErgoLift pre naklonenie klávesnice do optimálnej pozície na písanie. Oba modely podporujú rýchle odomykanie tvárou pomocou Windows Hello a ZenBook Flip 13 obsahuje aj nový touchpad NumberPad s dvoma funkciami. ZenBook Flip 15 a 13 sú poháňané 8. generáciou procesorov Intel® Core™ i7 so zabudovaným gigabitovým Wi-Fi, ktoré je optimalizované pre Intel® Wireless-AC 9560. ZenBook Flip 15 má vo výbave aj výkonnú grafickú kartu NVIDIA® GTX 1050 Max-Q a PANTONE® Validated displej pre verné zobrazenie farieb. Oba modely tiež ponúkajú zadnú kameru, ktorá je navrhnutá na použitie s aplikáciami pre zmiešanú realitu, ktorá umožňuje interagovať s virtuálnymi 3D objektmi v reálnom svete.

ZenBook Pro 14: Výkon na cesty a revolučný ScreenPad

ZenBook Pro 14 je vysoko mobilná alternatíva k 15,6-palcovému modelu ZenBook Pro 15. Je vybavená futuristickým touchpadom ScreenPad — inováciou spoločnosti ASUS, ktorá mení spôsob, ako používatelia pracujú a ovládajú svoj notebook. ZenBook Pro 14 prináša extrémny výkon v tenkom, ľahkom a prekvapivo elegantnom šasi. Poháňa ho najnovší procesor 8. generácie Intel® Core™ i7-8565U s gigabitovým Wi-Fi a grafickou kartou až do NVIDIA®  GeForce®  GTX 1050 Max-Q. ZenBook Pro 14 zvláda aj tie najnáročnejšie úlohy bez problémov. Nové hliníkové šasi disponuje exkluzívnym pántom ErgoLift a 14-palcovým NanoEdge Full HD displejom s ultratenkými rámikmi. Displej sa tiež chváli certifikáciou PANTONE® Validated pre verné zobrazenie farieb. ZenBook Pro 14 umožňuje rýchle odomknutie tvárou.

Vylepšený ScreenPad: Nové vlastnosti a funkcie

Inteligentný touchpad ScreenPad, ktorý je dostupný v zariadeniach ZenBook Pro 15 a ZenBook Pro 14, dostal podporu nových aplikácií Adobe Sign, Handwriting a SpeechTyper. K dispozícii je aj aktualizovaná aplikácia ASUS Sync pre jednoduchšie prepojenie so smartfónom a režim Extender Mode, ktorý premení ScreenPad na druhý monitor. Nové a aktualizované aplikácie sú dostupné prostredníctvom nastavení pre ScreenPad. Ďalšie informácie o tomto touchpade nájdete na https://www.asus.com/ScreenPad-Tutorial/.

ZenBook S (UX391FA): 20-hodinová výdrž batérie

ZenBook S (UX391FA) je prémiový 13,3-palcový ultraprenosný Windows 10 notebook s novými komponentami, ktoré sú zamerané na šetrenie energie a umožňujú až 20-hodinovú výdrž. Notebook ponúka aj 8. generáciu procesorov Intel Core a odolnosť na úrovni vojenského štandardu MIL-STD-810G, takže ide o ideálnu voľbu pre používateľov v pohybe, ktorí hľadajú bezproblémovú mobilitu, vysoký výkon a výbornú odolnosť.

Zen AiO 27: Kreatívna sila

Zen AiO 27 je All-in-One počítač s novým dizajnom, ktorý využíva umiestnenie všetkých komponentov v základni stojanu. Vďaka tomu je chladenie lepšie a displej tenší. Počítač je navrhnutý pre tvorcov obsahu a profesionálov, ktorí pracujú s grafikou a ponúka 8. generáciu procesorov Intel® Core™ i7 s grafickou kartou NVIDIA® GeForce® GTX 1050. Zen AiO 27 tiež obsahuje zabudovanú bezdrôtovú Qi nabíjačku a 27-palcový 4K UHD NanoEdge PANTONE® Validated displej so 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB a odchýlkou Delta-E menšou ako 3,0 pre verné zobrazenie farieb.