TS: 3 bodky alebo sLOVEnčina offline

Keď sa povie slovo škola alebo štúdium, väčšina z vás určite hneď prevráti oči. Ale čo keď študujete niečo, čo vás skutočne baví a po skončení školy sa tomu aj venujete? Aj pre vás sa škola diplomom skončila alebo pociťujete túžbu posúvať sa niekam ďalej a spoznávať stále nové veci vo svojom odbore?

Monika Zbínová a Maruška Hrdličková – to sú dve nadšené slovenčinárky, ktoré už pred rokom založili internetovú stránku Milujeme slovenčinu. Ako jej názov napovedá, je pre všetkých, ktorí majú radi slovenský jazyk, pričom nezáleží na tom, či s ním pracujú profesionálne alebo nie: na webe je veľa užitočných článkov, písaných jednoduchým jazykom, ktoré zaujmú hlavne mladých ľudí.

Tentokrát prichádzajú so skvelým nápadom: dať tým, ktorí milujú slovenčinu, reálny zážitok z jazyka aj mimo internetu. Preto sa rozhodli zorganizovať jednodňovú neformálnu konferenciu pre všetkých učiteľov slovenčiny, prekladateľov, žurnalistov, editorov, blogerov, copywriterov, ale aj všetkých, ktorí sa chcú slovenčine venovať, neustále sa v nej vzdelávať a spoznávať ľudí s podobnými záujmami.

Konferencia sa volá 3bodky a bude sa konať 18. mája 2013 v priestoroch Mediahausu v Nitre.

Podujatie bude rozdelené do dvoch častí: v dopoludňajšom prednáškovom bloku odznejú prednášky od tých najlepších z každej oblasti, ktorá sa slovenčinou zaoberá alebo ju vo svojej práci používa. Na každú prednášku bude vyhradený čas 25 minút. Po prednáškovom bloku bude prestávka na obed, po ktorej budú nasledovať workshopy a diskusia.

Workshopy by mali nadväzovať na vypočuté prednášky, ale zároveň uviesť účastníkov priamo do praxe. Učiteľom ukázať, ako moderne učiť slovenčinu, prekladateľom predviesť inovatívne spôsoby prekladu, copywriterov naučiť, akým chybám sa vo svojej práci rozhodne musia vyhnúť a pod.

3bodky budú mať miesto asi pre 80 účastníkov, takže ak vás slovenčina zaujíma alebo ju dokonca využívate intenzívne pri svojej práci, odporúčame vám prihlásiť sa. Cena lístku pre študenta je 9,90 € (čo je cena jednej knihy, ktorú by ste za tú sobotu mohli prečítať :), celý lístok stojí 14,90 €.

Viac informácií nájdete na stránke 3bodky.milujemeslovencinu.sk, k dispozícii je aj udalosť na Facebooku.