Trip do Londýna

Dnešný deň bol celý zasvätený menšiemu tripu do Londýna. Do obeda sme sa autom premiestnili na železničnú stanicu vo Wokingu. Zakúpili sme si dennú kaetu, ktorá platí na vlaky, metro, ale aj autobus, a vybrali sme sa vlakom do Londýna. Po príchode do Londýna sme sa rozdelili na dve skupiny. Martin s Petiarom si dali menšiu vraj až trojkilometrovú prechádzku.

Ja som sa zatiaľ s Martinovým synom vybral na London Eye, keďže ako jeho doprovod som mal free vstup. Trocha som sa obával, ako dlhá bude rada než sa vôbec na London Eye dostaneme. Na moje prekvpaenie sme čakali hádam iba 30 minút. A poviem vám čakanie sa skutočne oplatilo. Pohľad na Londýn z London Eye je naozaj mega. To  nakoniec dokladajú aj fotky v priloženej fotogalérii.

Následne sme sa rozdelili znova avšak tentoraz  v obrátenom garde. Ja s Martinom sme sa vybrali do raja pre geekov, Apple store na Regent Street a Petiar s Martinovým synom do akvária v blízkosti London Eye. Inak Londýnske metro je celkom orientačný beh, hlavne pre toho, kto sa v tom nevyzná ako ja. Avšak až na jeden omyl kde sme si zastávku Regent park vyložili tak, že je v blízkosti Regent street, čo teda ani omylom nie je. Tak sme sadli na autobus odviezli sme sa na Oxford street, a potom metrom už k tej správnej Regent street.

 

Tam sme si to namierili do oficiálneho Apple store. A nebolo to len tak bez ciela. Kúpil som si tam totiž Nike Fuelband, ktorý sa na slovensku jednoducho nepredáva, a asi tak skoro predávať ani nebude, a kúpil som si aj OloClip, čo sú vlastne prídavné objektívy pre iPhone 4S. Následne sme sa celá výprava pobrali domov.

Tu treba spomenúť jednu príhodu. Trocha sme sa zakecali v metre, keď tu zrazu stanica, na ktorej sme malii vystupovať. No nebyť toho, že Martinov syn zahlási Waterloo asi kecáme v metre v pohode ďalej. Poviem vám, taký šprint som z metra ešte nedal. Tomu vravím bleskové vystupovanie. Následne sme sadli na vlak a postupne sa prepravili nazad do Wokingu. Na zajtra je plánovaný výlet do Redingu, na čo som tiež veľmi zvedavý. Som rád, že nie sme len v Londýne, ale vidím trocha aj okolie.