Toshiba Camileo SX 900 šikovný spoločník na cesty

V týchto dňoch som mal možnosť trocha dlhodobejšie testovať celkom zaujímavú mini kameru od spoločnosti Toshiba. Konkrétne sa jedná o model Toshiba Camileo  SX 9000. Nuž a ako kamera obstála sa pozrieme v nasledujúcej recenzii.

Balenie a jeho obsah

Kamera Toshiba Camileo SX 900 prišla zabalená v neveľkej bielej krabici, tak typickej pre produkty od Toshiby.  Vo vnútri sa nachádzala, jednak samotná kamera, ´dalej sa tu nachádzala nabíjačka, obligátne CD so softvér a prepojovacie video káble. Nič viac a nič menej. Prosto všetko to, čo budeme potrebovať k základnému sprevádzkovaniu kamery Nuž a ako kamera vyzerá ?

DSC04328

Dizajn

Toshiba Camileo SX 900 má podľa mňa celkom podarený a elegantný dizajn, ktorý celkom dobre padne do ruky, a kamera sa dobre drží aj počas dlhšej doby snímania. Popíšeme si teraz aké prvky sa na tele kamery nachádzajú. Na prednej strane nájdete okrem objektívu aj LED svelto, ktoré slúži na prisvietenie pri filmovaní za zhoršených svetelných podmienok  Na ľavej strane sa nachádza veľký výklopný a otočný displej, ktorého možno jediným nedostatkom je, že nie je dotykový, avšak vyváži to dobrým obrazom a tým že sa z neho veľmi dobre čítajú všetky potrebné informácie. Po odklopení displeja sa na boku kamery objavia ovládacie prvky zariadenia. A to jednak  tlačidlo Menu, Play a tlačidlo slúžiace na vypnutie a zapnutie kamery. Myslím že funkcie tlačidiel Play a Menu hádam netreba nikom nejako detailnejšie popisovať. Ďalej sa tu nachádza krížový ovládač, s ktorým sa v menu veľmi pohodlne pohybujete a potvrdzovacie tlačidlo OK.. Na vrchu kamery sa nachádzajú klasické ovládacie prvky pre zoom a zhotovovanie fotografií. NA pravej strane potom nájdete už len priestor pre vloženie akumulátora, no a zo spodu slot pre SD karty a pripojenie USB či HDMI kábla.

DSC04324

DSC04323

Možnosti nahrávania a funkcie

Toshiba Camileo SX 900 nám ponúka niekoľko režimov nahrávania videa. V menu si môžeme vybrať, či sa video nahráva ako FullHD video v rozlíšení 1080p Hd video v rozlíšení 720p alebo SD video  v rozlíšení 640×480. Avšak máme tu aj celkom zaujímavú možnosť nahrávania čisto zvukového záznamu. A tak môžeme túto kameru použiť v prípade potreby aj ako akýsi jednoduchší digitálny diktafón. Čo sa týka nastavenia fotografovania, tak táto kamera dokáže  zhotovovať fotografie od veľkosti 2 Megapixely až do 8 Megapixelov. a to v rozlíšeniach od 1600×1200 až do 3264×2448.  Samozrejme dokáže zhotoviť aj fotografie vo formáte 16:9. Kamera ´dalej disponuje celkom šikovnou funkciou detekcie tváre,  ke´d pri fotografovaní alebo filmovaní presne zameria tvár človeka. No a v neposlednom rade obsahuje celkom dobrý 9x optický zoom.

DSC04325

DSC04327

A ako sa mi s kamerou pracovalo ?

Musím povedať, že s kamerou sa pracovalo naozaj veľmi dobre a pohodlne. A ako som už písal v úvode o dizajne, nebol problém udržať ju v ruke aj dlhší čas. Možno naozaj len trocha zamrzí absencia dotykového displeja, ale ako som už spomínal, vyvažuje to svojou dobrou čitateľnosťou. Ak teda hľadáte kameru do vrecka,  a nie ste zrovna fanatik do filmovania bažiaci po najnovších hi-end kúskoch, myslím že Toshiba Camileo SX 900 uspokojí vaše potreby celkom dokonale.

11 názorov na “Toshiba Camileo SX 900 šikovný spoločník na cesty

  1. No nezaskodilo keby si spomenul ci ta kamera ma stabilizator obrazu, ci je tento opticky alebo digitalny. A zaujimava by bola aj info, ci nahrava na HDD alebo SDHC a samozrejme aj velkosti.
    Popri tom by nebolo asi zle, keby si spomenul dostupnost na SK trhu a cenu. Inak ok.

  2. No nezaskodilo keby si spomenul ci ta kamera ma stabilizator obrazu, ci je tento opticky alebo digitalny. A zaujimava by bola aj info, ci nahrava na HDD alebo SDHC a samozrejme aj velkosti.
    Popri tom by nebolo asi zle, keby si spomenul dostupnost na SK trhu a cenu. Inak ok.

      • Brano prosim Ta, ten stabilizator tam je ? A ak ano, tak aky? Celkom zvazujem kupu a stabilizator ma dost zaujima – pokial nie je opticky, tak do toho nejdem. Dik

Nie je možné pridávať komentáre.