TOPCOM PowerLAN 200 Turbo

V týchto dňoch som od spoločnosti TOPCOM dostal na testovanie celkom zaujímavý produkt nazvaný Powerline Ethernet kit PowerLan 200 Turbo. Tak sa poďme pozrieť na to čo tento produkt dokáže a ako vlastne funguje.

Powerline Ethernet Kit obsahuje v balení dve zásuvky na ktorých spodnom konci je konektor pre LAN kábel, k presnému fungovaniu sa dostaneme v samostatnom odseku. Balenie ďalej obsahuje manuál CD s ovladačmi a LAN káble.

Nuž a ako toto zariadenie vlastne funguje ? Veľmi jednoducho. Každá zo zásuviek obsahuje Ethernet kartu. Jednu zo zásuviek zapojíte napríklad do vášho routra a do klasickej elektrickej zásuvky v stene. Druhú zásuvku zapojíte do hocijakej zásuvky vo vašom dome, a LAN káblom pripojíte k notebooku alebo PC. Na zásuvke sa nachádzajú tri diódy. Ak svietia všetky tri , tak sa zásuvky spárovali a vola, máte sieť, či už LAN alebo internet, čisto vďaka vašim elektrickým rozvodom v dome. Trochu som sa obával či nebude na prekážku predlžovačka s prepäťovou ochranou, ale obával som sa celkom zbytočne. Zariadenie fungovalo . Trochu ma však sklamala prenosová rýchlosť pri kopírovaní veľkých iso súborov. Zariadenie nie je evidentne na taký prenos stavané. Avšak na kopírovanie bežných súborov a pr ácu s internetom postačuje priam ideálne.

DSC00646

S kolegom Mikkim sme urobili ešte jeden celkom zaujímavý test v paneláku. Ja som bol s jednou zásuvkou u neho v byte. On zašiel do pivnice. A na moje prekvapenie sa zásuvky spárovali aj na takúto vzdialenosť. Podotýkam, že Mikkiho byt je na štvrtom poschodí a deklarovaný dosah zásuviek je 200 metrov.

DSC00647 DSC00648

DSC00649

Takže čo dodať na záver tejto recenzie ? Ak napríklad prerábate dom, alebo zariaďujete kancelárske priestory, a chcete ušetriť na LAN kábloch, prípadne sa vám s nimi nechce babrať, tak je Powerline Ethernet kit, alebo ako som si ho ja pracovne nazval, internet cez zásuvky od spoločnosti TOPCOM ideálnym riešením práve pre vás.

5 názorov na “TOPCOM PowerLAN 200 Turbo

  1. Spätné upozornenie: Do pivnice (1983) - Movie

    • Takže doplním rýchlosť je 85 Mbps Ćo je celkom dostačujúce pri dosahu 200 metrov. Ping som naozaj zabudol vyskúšať.

Nie je možné pridávať komentáre.