TOP 3 retro hračky

Na blogu GeekDad ma dnes inšpirovala akási hitparáda retro Geek hračiek, k napísaniu podobného postu. Ja som ho však trocha prispôsobil na slovenské a české pomery, a uvediem tu zoznam TOP troch retro hračiek, s ktorými sme sa určite mnohý z nás hrávali ako deti. Takže poďme na to.

1. Igráčikovia

Kto by si nepamätal tieto legendárne figúrky. Každá z nich predstavovala rôzne povolania. Viem že som mal doma kdesi stavbára aj s miešačkou a fúrikom, či opravára, a kopec iných postavičiek. Igráčikovia sú prosto legenda, a neviem či dnešné deti vedia, čo to vlastne bolo za hračky.

igracik 

2. Autobus na diaľkové ovládanie

No tento autobus Škoda bol svojho času tiež legenda. Aj keď sa v pravom zmysle slova nejednalo o hračku na diaľkové ovládanie. Na konci autobusu bol len káblik, na ktorý bol pripojený ovládač. Ale aj tak sme sa z hračkami tohto tipu ako deti vyjašili.

busnadialkove

3. Elektronická hra No počkaj

Kto by si nepamätal predchodcu a tak trocha pra pra strýka dnešných PSP, a iných prenosných hier. Áno mám na mysli elektronickú ruskú klasickú hru na námety slávneho seriálu No Počkaj. V tejto hre bolo vašou úlohou, zbierať vajíčka padajúce z jednej alebo z druhej strany obrazovky. Samozrejme vznikalo aj mnoho mutácií a kópií tejto klasiky.

nu-pogodi-free-online-game-1

 

Určite  aj vy máte v hlave obdobný rebríček vašich obľúbených hračiek s detských čias. Celkom by som bol rád keby ste sa oň tak trocha podelili. Aké top hračky boli tie vaše, keď sme ešte tak nevysedávali za PC ako teraz ?