TOP 3 filmové klasiky

V poslednom čase som dajako nostalgicky naladený. Asi vážne starnem, a spomínam na veci z mojej mladosti. Včera to bol post o TOP  troch retro hračkách, no a dnes tu mám ďalšie TOP. TOP 3 Česko-Slovenské filmové klasiky…..

1. Limonádový Joe

Veru kto by nepoznal túto klasiku najklasickejšiu. Veľmi podarenú a ešte aj dnes celkom pozerateľnú paródiu na divoký západ. Spomínam si, že som sa na tomto filme veľmi dobre zabával, aj keď som ho videl už niekoľkokrát. Celkom vážne rozmýšľam, že si ho znova zoženiem a  pozriem. Veru bol to slávny film točiaci sa okolo Kolalokovej limonády. Táto klasika vznikla ešte v roku 1964 pod taktovkou režiséra Oldřicha Lipského.

2. Adéla ješte nevečeřela

Tak toto dielko naozaj nemá chybu. Film v ktorom hlavnú úlohu zohrala mäsožravá rastlina Adéla, ktorá veľmi rada požierala neopatrné návštevy, bol tak isto nezabudnuteľným dielkom. Miloš Kopecký, ako hlavný záporák, bol geniálny. Tak isto ako aj Michal Dočolomanský v úlohe mladého anglického detektíva Nicka Cartera.  Tento film vznikol v roku 1977  a na svedomí ho má znovu pán režisér Oldřich Lipský

 

 

3. Dobrý voják Švejk

No a na záver tu mám klasiku úplne najklasickejšiu. Presne tak jedná sa o príhody dobrého vojáka Švejka. Tu som si nikdy pri tejto postavičke nebol na istom, či bol naozaj taký blbý alebo to na všetkých okolo dokonale hral a mal z vojenčiny dokonalú srandu. Komédia to však bola a stále je parádna. Filmy vznikli v roku 1956, a režisérom bol Karel Steklý.