Top 10 služieb ktoré ma oslovili v roku 2007

Rok 2007 sa nezadržateľne blíži k svojmu záveru. Ako isto viete tak sa okrem iného zaujímam aj o rôzne Web 2.0 služby. Tak som si povedal. Že Vám prinesiem taký malý rebríček TOP 10 služieb, ktoré ma tento rok nejakým spôsobom oslovili.

 1. YouTube – Áno mám rád všetko čo je spojené s videom a jeho tvorbou. A nech si hovorí kto chce čo chce, tak YouTube je momentálne kráľom čo sa týka služieb na zdielanie videa. Som zvedavý či ho v roku 2008 niečo prekoná.
 2. Ustream.tv –Dať ľuďom do rúk jednoduchú platformu, ktorá umožňuje za malé peniaze vysielať live video po internete širokému publiku bol nápad v skutku geniálny. Sám vážne zvažujem, že naskočím na vlnu live videa za pomoci Ustream.tv.
 3. Twitter
  – Mikroblogging má tak isto niečo do seba. Dať vedieť priateľom čo momentálne robíte je celkom dobrý nápad.
 4. Jaiku
  – Možno ma teraz budete kameňovať ale Jaiku je podľa mňa o dosť vyspelejšia podoba Twittera.
 5. Mogulus
  – A znova video. Táto služba ponúka prepacované štúdio, kde môžete kombinovať videá z Youtube so živými vstupmi. A hlavne naozaj sa chová ako TV beží totiž ako by v anglicky hovoriacich krajinách povedali 24/7.
 6. Seesmic
  – Nuž toto je veľmi nádejná služba. Tak isto sa jej hovorí aj video twitter. Ľudia tam denne postujú mini videá tak ako keď postnete správičku na Jaiku či Twitter.
 7. Stream.cz – Teraz niečo z našich končín. Stream je dobrý projekt a po vstupe Seznam.cz má veľkú nádej na rast. Uvidíme
 8. Windows Live Hotmail – Prerod klasického Hotmail do novej podoby sa veľmi podaril gratulujem. Ale aj tak ostávam verný starému dobrému Gmailu.
 9. Windows Live
  – Naozaj dobrá služba. Takýto krok od Micorosftu možno čakal málokto. Ale MS sa evidentne prebúdza zo spánku na vavrínoch.
 10. Google Docs
  – Tak táto služba nie jetak úplne zlá, ale na druhej strane ma zas po čase používania ani nejako veľmi nenadchla. Dá sa samozrejme využiť ak ste napríklad čerstvo preinštalovali pc a potrebujete súrne niečo spísať. Ale že by som ju požíval miesto Office to asi nie.

A aké služby na internete oslovili Vás ? Celkom by som bol zvedavý na Váš rebríček top internetových služieb za tento rok.

4 názory na “Top 10 služieb ktoré ma oslovili v roku 2007

Nie je možné pridávať komentáre.