Tip na textový editor pre Mac: Ulysses III je zaujímavá voľba

Už dlhšiu dobu som hľadal nejaký editor textov pre Mac, ktorý by mi umožnil plne sa sústrediť na text, a pri jeho používaní by ma nerozptyľovali okolité okná aplikácií. A tak som dal na rady @monicqa či @andrejmikula a kúpil som si editor Ulysses III.

Zatiaľ tento editor len spoznávam a skúmam, ale už teraz sa mi jeho možnosti páčia. Páči sa mi, že ak ho prepnem na fullscreen, nevidím naozaj nič iné len čistý text.

Samozrejmosťou tohto editora je aj ukladanie dokumentov na iCloud, formát textu môže byť Markdown, Markdown XL, alebo Textiled, či radenie vašich článkov do akýchsi skupín.

Teda môžem si napríklad vytvoriť skupinu článkov Recenzie. Nuž a v tejto skupine budú uložené všetky moje recenzie, ktoré napíšem. Ak by som bol autor poviedok, vytvorím si napríklad skupinu poviedky a tak ďalej.

O tomto editore vám však bude určite viac vedieť povedať v pripravovanej recenzii samotná @monicqa na jej blogu. Ak teda hľadáte kvalitný editor, ktorý podporuje kreatívne písanie textov, skúste sa poobzerať aj po Ulysses III. Cena temer 36 Eur je síce trocha vyššia ale myslím, že ak píšete dlhšie texty, tento editor stojí za vyskúšanie.

A ako som už povedal, neberte prosím tento text ako recenziu, lebo ňou rozhodne nie je. Skôr ho berte ako tip na textový editor pre váš Mac.

Link na stiahnutie