Tak trocha bizarný dopravný prostriedok fungoval by však v reále?

Priatelia, takto na víkend tu mám pre vás jedno kuriózne a veľmi odvážne video, ktoré sa dnes zjavilo na Facebooku. Jedná sa o celkom bláznivý koncept dopravy, v ktorom  však každý súdny človek nájde viac problémov ako osohu.

To čo vidíte na videu, je totiž akési obrie vznášadlo, či ako to nazvať, ktoré je asi napájané pomocou vodiacej koľajnice. Už toto vo mne vyvoláva viac otázok, napríklad aj ohľadom stability tohoto čuda.

Ďalšia vec  je fakt, že tento koncept musí byť neskutočne hlučný. Napočítal som šesť vrtúľ. Takže o hluk a menšiu výchricu pri štarte je asi postarané.

https://youtu.be/-wom0r_lUQM

Ďalší problém môže byť veľkosť tohto dopravného čuda.  Kapacitne to síce autor vymyslel zaujímavo. Len si neviem predstaviť pristávanie niekde v meste, keďže ako vidno, je to veľké pomaly ako samotná stanica.

Je tu však aj iný problém. Podľa videa sa používa ona napájacia koľajnica. Ok ale čo v prípade poruchy. Nikde nebol ukázaný nejaký bezpečnostný mechanizmus, a tak sa s kamarátom trocha bojíme, že by toto čudo šlo rýchlo dole.

Kolesá. Ok má to kolesá. Ale viete si predstaviť, že by to šlo povedzme po púšti ? Podľa mňa by to vyrobilo solídnu púštnu búrku.

Ako jedna vec je fantázia autorov. Tá sa im určite nedá uprieť. Akurát máme s kamarátom pocit, že toto by v reálnom  svete asi dosť dobre nefungovalo.

A aký je váš názor na tento dosť bláznivý koncept dopravného prostriedku budúcnosti?