Tak nám zrušili Wilsonic velebnosti

Hneď na úvod sa musím priznať, že nie som tip človeka, čo chodí na festivaly, ale tak či onak som vždy tak nejak vnútorne hrdý, ak sa aj u nás podarý zorganizovať kvalitný hudobný festival, a tak nejak v tichosti mu držím palce. Pretože je fajn vedieť, že aj na Slovensku majú ľudia radi kvalitnú hudbu a sú ochotný za ňou ísť na festivaly.

Dnes sme sa však všetci dozvedeli smutnú správu o osude tohtoročného festivalu Wilsonic 2013. SPráva znela jednoducho no zapôsobila priam šokujúco aj na mňa ako nie celkom festivalového človeka. Tento ročník festivalu Wilsonic 2013 sa bohužiaľ neuskutoční. To napokon bohužiaľ potvrdili aj samotný organizátori vo vyjadrení na webe festivalu s ktorého citujem.


Vážení fanúšikovia festivalu Wilsonic,

s veľkou ľútosťou oznamujeme zrušenie tohtoročného festivalu z dôvodu nízkeho počtu predaných vstupeniek. Vzniknutá situácia nám nedovoľuje pokryť všetky finančné náklady spojené s organizáciou podujatia, plánovaného na 7. a 8. júna 2013 v areáli Divoká voda – Čunovo v Bratislave.

Mrzí nás, že sa nám nepodarilo festival zrealizovať. Do poslednej chvíle sme hľadali možné riešenia a zvažovali rôzne alternatívy, ako by sa Wilsonic 2013 mohol predsa len konať.

Všetkým, ktorí si kúpili vstupenky na festival, budú vrátané peniaze. O termíne a spôsobe vrátenia vstupného vás budeme najneskôr do 30. 06. 2013 informovať na našej webstránke, Facebooku a Twitteri . V prípade otázok píšte na adresu info@wilsonic.sk, budeme sa snažiť vám odpovedať čo najskôr.

Ospravedlňujeme sa všetkým fanúšikom, ako aj umelcom a partnerom, ktorí nás podporovali a podieľali sa na príprave festivalu. Nikto nie je viac sklamaný, ako my. Ďakujeme všetkým, ktorí nám verili.

Chápem že zorganizovať podujatia typu Wilsonic, či Pohoda nie je žiadna sranda. A je mi to aj ako nefestivalovému človeku ľúto že sa podujatie ruší, pretože program vyzeral naozaj veľmi zaujímavo, a chystali sa sem celkom zaujímavé mená.

Dúfam však, a pevne verím, že toto nie je definitívny koniec Wilsonicu. Držím celému teamu festivalu Wilsonic palce aby sa ročník 2014 uskutočnil v maximálnej pohode