Tablet pre deti do školy ? A prečo nie

Ešte nikdy som na blogu otvorene neobhajoval postup nejakej firmy. A tak prosím neberte tento post ako PR. Nasledujúce riadky sú čisto vyjadrením môjho názoru na danú problematiku. No a čo že ma tak nadvihlo a donútilo spísať tento post ?

Spoločnosť Telekom pred časom spustila akciu na Tablet a notebook do školy. To by bolo všetko ok, je predsa ich svätým právom spustiť akciu na akýkoľvek produkt, pri akejkoľvek príležitosti. čo ma však zarazilo a trocha sklamalo, boli reakcie niektorých komentujúcich pod  danou akciou. Totiž objavovali sa pod postom názory, typu že určite idem s prváčikom kupovať notebook či tablet a podobne. Akoby všetci pozabudli, že doškoly nechodia len prváčikovia.

Jasne prváčik by ešte ten tablet mať nemusel ale… Ale máme tu predsa aj staršie ročníky. Akosi všetci diskutujúci zrazu zabudli na to, že sú tu aj siedmaci, ôsmaci, deviataci. A tým veru už notebook, či tablet môže pri štúdiu značne pomôcť.

Tak isto všetci akosi zabudli na to, že tu máme aj žiakov stredných škôl. No a mnoho z nich je aj špecializovaných. O univerzite, či vysokej škole už ani nehovoriac. Videli ste niekedy študenta povedzme nejakého IT odboru programovať bez notebooku ? Ja veru nie, keďže to ani nejde.

Takže milý rodičia, viem že toto nebudete počuť radi, ale zamyslite sa prv než niečo okomentujete. Možno ten notebook či tablet nie je vhodný pre vášho prváčika. Ale synovy vášho kamaráta či suseda, ktorý chodí na stredú či vysokú, sa táto pomôcka môže náramne hodiť.