Svet sa zbláznil Twitter kniha a Facebook film

twitterature Svet sa zbláznil zo sociálnych sietí. Prečo to vravím ? Dnes keď som otvoril RSS čítačku, tak ma dosť zaujali dve správy o sociálnych sietiach, ktoré pochádzajú z blogu Mashable. Prvá sa ako inak , týka nášho starého dobrého Twitteru. Dvaja 19 ročný mladíci sa totiž rozhodli, že za pomoci Twitteru napíšu knihu. A tak ako sa Emmet Rensin a Alex Aciman rozhodli tak aj učinili. Človek by si myslel že bude len stiahnuteľná kdesi na webe. Lenže chlaapci našli vydavateľa, a knihu im vydá vydavateľstvo Penguin Classics. Nuž klobúk dole.

 

facebookmove Avšak hneď na to ma dorazila ďalšia správa pochádzajúca s toho istého blogu. Tentoraz sa týkala Facebooku. Tomu knihy nestačia a pripravuje sa rovno film. Áno čítate dobre. Ja som tiež neveril vlastným očiam. Film má prerozprávať príbeh zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga. A v titulkoch sa objavia samé známe mená. Režírovať ho bude David Fisher, Režisér filmu The Curious Case of Benjamin Button .Nuž neviem. Mark predsa ešte žije, a ak by som chcel byť trocha hnusný poviem že filmy sa tvoria väčšinou o tých čo už nie sú medzi nami. Veď pokiaľ viem ani Gates nemá vlastný film a možno by si ho zaslúžil viac ako Mark. Film ponesie príznačný názov The Social Network.

Zdroj: Mashable

7 názorov na “Svet sa zbláznil Twitter kniha a Facebook film

  1. Ja len dodam vyrok z Bojnic, jar 2009: "Brano bol dobry clovek" Kto natoci o nom film? 😀

  2. Hups tak s Billom som to možno trocha prešvihol :D. Nuž čo stáva sa. Ale aj tak nie je na film o Facebooku ešte trošička skoro ?

    • Pokial to bude dokumentarnym sposobom natocene tak v tom nevidim problem, naviac sluzbu pouziva tolko stoviek milionov ludi ze FB si to zasluzi skorej nez splasne. Ked Slovensko moze pisat roman, preco by Zuckerberg nemohol mat film. Ja som nan nahodou dost zvedavy.

    • Skoro? Keď je hype, tak to treba využiť… Alebo chceš aby sa ten film natáčal za pár rokov, keď bude facebook mŕtvy? Dokumentárny film pre pamätníkov?

  3. S tymi mrtvimi si to totalne zabil! Gates ma dokument "Last Day At Microsoft: The Movie" a este aj "Pirates of Silicon Valley", nepriamo nan odkazuje aj "Antitrust".

    Asi si idem otvorit CSFD.CZ a bavit sa na tom kolko ludi o ktorych bol natoceny film by podla tvojej uvahy mali byt mrtvy. Aaa Bush, Castro, Beckham, papez…

Nie je možné pridávať komentáre.