Súhrn letných Facebook noviniek

facebook-logoFacebook si pre nás v letnom čase pripravil niekoľko zaujímavých noviniek. Niektoré novinky sú badateľné menej a niektoré viacej. Dôležité však je, že Facebook stále vylepšuje svoje služby. No a aké novinky to sú ?

Tak napríklad je to už dobre známe zavedenie https protokolu miesto štandardného http. Tým sa Facebook stáva o niečo bezpečnejším. Ďaľšou zaujímavou novinkou je možnosť vkladať svoje verejné statusy na blog. Akurát tu si niesom celkom istý, či to funguje už všetkým, alebo si zase počkáme.

Tak isto by už aj Graph serch mal fungovať pre všetkých. Avšak myslím, že jeho podmienkou bude bude nastavenie jazyka na angličtinu. Avšak naväčšou novinkou je update Android aplikácie. Určite si všetci spomínate na Facebook Home a jeho locksreen, takzvaný cover feed.

Práve v týchto dňoch by mal prebehnúť update aplikácie pre Android, ktorý prinesie túto funkciu aj do zariadení, ktorých užívatelia nemajú radi Facebook home. Som zvedavý ako to bude vyzerať reálne. No a pevne dúfam, že to bude vypnuteľná fíčura. Takže ako vidno Facebook naozaj nezaháľa, a maká aj takto uprostred horúceho leta.