Sú Google Glass ohrozením súkromia alebo nie ?

Google Glass, zázračné to okuliare od spoločnosti Google v poslednej dobe narážajú na jeden problém za druhým. A nie je to problém ani tak technologický, ako skôr morálny. Dosť ľuďom začína prekážať ich vlastnosť nahrávania a zdieľania videa kedykoľvek, a kdekoľvek. Ako prvé sa samozrejme ozvali kiná. Pretože distribútori sa boja, že by si ľudia začali nahrávať filmy cez Google Glass. Tak isto sa ozvali aj divadlá, pretože tiež netúžia potom, aby si niekto mírnix dírnix nahrával ich produkciu. Celkom to aj chápem.

Ozvali sa aj bary a kasína. Tu zas ide o to, že nie každý gambler alebo návštevník baru túži byť zachytený ako popíja z neznámou blondínkou, alebo ako prehráva domáce úspory. V tomto ohľade obavy ľudí s Google Glass chápem, a mali by sa stanoviť jasné pravidlá, kedy ich používať a kedy nie.

Na druhej strane môžu biť Google Glass skvelou pomôckou pre detektívov, či dokonca lekárov, ktorý si môžu nahrať stav pacienta, prípadne zákrok na ňom robený a ak je to študent medik, môže potom nahrané video použiť ako štúdijný materiál.

Viete Google Glass sú zatial ešte absolútne nová a neprebádaná pôda. Samozrejme ja ako geek sa k týmto hračkám staviem silno pozitívne. Ale rád by som vedel čo si o Google Glass myslíte vy ? JE to ohrozenie súkromia, alebo nie. Ja si myslím, že ak ich každý užívateľ bude používať v súbehu s dobrými mravmi, nemusel by byť Google Glass až taký morálny problém.

1 názor na “Sú Google Glass ohrozením súkromia alebo nie ?

Nie je možné pridávať komentáre.