Streda sa niesla v znamení Telepresence a nových notebookov

V stredu som sa zúčastnil dvoch pre mňa veľmi zaujímavých eventov. Prvý bola pre mňa absolútne nová skúsenosť, a to Cisco Telepresence.  Pre tých ktorý nevedia o čo v reále ide vysvetlím. Telepresence je špeciálny systém telekonferencie, odohrávajúci sa v špeciálne nasvietenej a upravenej zasadačke. Za polovicou stola sedíte vy. Druhú polovicu však tvoria tri veľkoplošné obrazovky, a vašu časť sníma trojica kamier. Pri napojení sa druhej strany  tak máte pocit, ako by daná soba sedela priamo oproti vám pretože ju systém sníma neskreslene v životnej veľkosti.

Avšak čaro Telepresence je aj v tom, že do rozhovoru sa môžu zapojiť zasadačky po celom svete. A tak sa počas našej session ozývala Moskva, Budapest, Bukurešť, či Varšava. A o čom bola táto session ? Stretnutie sa konalo pri príležitosti celosvetového launchu IPv6, keďže adresy IPv4 akosi došli.

A keď už som bol priamo pri zdroji, nedalo mi nespýtať sa celkom praktickú otázku. Teda čo zo zariadeniami, nepodporujúcimi IPv6. Odpoveď znela, že pri starých routroch a modemoch bude potrebné urobiť update firmwarea bolo vrelo odporúčané zbaviť sa Windows XP, keďže tie IPv6 z historických dôvodov nepodporujú.

Večer som sa potom zúčastnil štýlovej prezentácie spoločnosti ASUS. Predstavitelia spoločnosti uviedli na trh dva nové notebooky. A to novinku v podobe výkonného ultrabooku ASUS Zenbook Prime, všetko sa nieslo v štýle svetla a zvuku, avšak o notebookocch sa dočítate v samostatnom poste. Takže ako vidno stred týždňa sa nieslo v hightech duchu. Avšak práve teraz, keď tento post čítajte, aj už sa nachádam v Žiline na internátoch Hliny,  pretože už túto sobotu sa uskutoční v poradí piaty Žilinksý BarCamp.