Spríjemnite si ovládanie hier pomocou smartphone s aplikáciou Roccat Power-Grid

V týchto dňoch  sa na internete objavila celkom zaujímavá novinka od spoločnosti Roccat.  Nejedná sa pri tom o žiadny nový herný HW, ale o smartphone aplikáciu nazvanú Roccat Power-Grid. Jedná sa o akési ovládacie centrum pre vaše PC. A čo všetko dokáže ?

Roccat Power-Grid je delený na niekoľko obrazoviek. Prvá je obrazovka Incomming Center. Tu sa zobrazujú všetky notifikácie z mailov, RSS , Facebooku či mailu. Ďalšou obrazovkou je obrazovka System stats.

Tu nájdeme realtime meranie vyťaženia vášho CPU či internetového pripojenia. Nasleduje obrazovka s veľavravným názvom Sound control. Na tejto obrazovke môžeme elegantne ovládať celkovú hlasitosť PC, či  práve spustený prehrávač médií. Či detailnejšie ovládanie hlasitosti reproduktorov a mikrofónu. Avšak teraz prichádza tá najzaujímavejšia časť.

Roccat Power- Grid má totiž v základe k dispozícii ďalšie dva voľné sloty. Dokúpiť si ich možno až 10. No a na čo slúžia ? Do týchto slotov si totiž  zo stránok Rocccatu dokážete naimportovať profily najznámejších herných peciek. Profil a všetky nastavenia si potom môžete upravovať v luxusnom desktopovom klientovi, ktorý nainštalujete na váš PC.  A ako importovanie funguje  ? Ukážme si malý príklad.

ppowe incoming center profiledit soundcontrol system stats

 

Toto je klient inštalovaný na vašom PC

V poslednom čase s obľubou hrám Eurotruck Simulátor 2, a k mojej radosti,  bol na webe Roccatu k dispozícii aj profil pre túto hru. A tak som neváhal, a profil stiahol. Následne som ho v klientovi nainštalovanom na PC importoval.

Bolo potrebné upraviť niektoré skratky, keďže autor tvoril profil pravdepodobne na nemeckej klávesnici, ale to nie je žiaden problém. Po importe do klienta, sa profil zobrazil aj na tablete a tak sa z tabletu stal i dashboard môjho trucku.

Podobným spôsobom si do slotov môžete importovať aj ovládanie aj ďalších populárnych a podporovaných hier. Všetky profily nájdete na stránkach spoločnosti Roccat.

Čo dodať. Roccat Pwer-Grid je podľa mňa must have pomocník, pre každého hráča, ktorý si chce trocha spríjemniť a uľahčiť hranie hier. Ak teda máte chuť, určite aplikáciu Roccat Power-Grid otestujte. Myslím, že sa vám bude páčiť.

Power-Grid pre Android sťahujte tu

Power-Grid pre iPhone sťahujte tu

Power-Grid klienta sťahujte tu

Aplikácia bola testovaná na Dell Alienware 17 a XPERIA Tablet Z

9 názorov na “Spríjemnite si ovládanie hier pomocou smartphone s aplikáciou Roccat Power-Grid

  • Samozrejme že funguje. Prečo by nemalo? Snažím sa písať vždy o veciach ktoré odskúšam na vlstnej koži, repsektíve na vlastnom PC pokiaľ je to len možné

   • tak mam asi smolu, s istou davkou nedovery som to instaloval a tusenie ma nesklamalo, ja sa vobec nemozem prihlasit… v pc ano, ale apka ma dalej ako na uvodnu obrazovku nevpusti a co som sa docital na nete, nie som sam…

     • som prihlaseny cez siet operatora – mobilne data, snad to nefunguje len cez wifi. Firewal sa hned prihlasil, ale povolil som vynimku, mam na mysli Win fw, iny nemam…

     • Tak potom sa nečudujem že to nefunguje. Samozrejme že takéto veci fungujú väčšinou len cez WiFi. Aj kvôli rýchlosti odozvy mobil vs pc

     • aha, tak to som netusil, cize teoreticky, keby necham bezat pc nonstop a prihlasim sa niekde cez wifi, budem to moct ovladat…? doma wifi nemam a ani nechcem mat…

     • Nie to funguje len na lokálnej Wifi sieti uteba doma. Aplikácia slúži na ovládanie hier nie pc na diaľku. Musí byť v tej istej wifi sieti ako PC. A prečo nechceš doma WiFi? Strach že ťa hacknú ? Ale mobilný net používaš bez problémov?

     • aha, uz tomu rozumiem, co by si poradil na tu vzdialenu spravu pc na dialku teda ? wifi necchem mat jednak preto, ze sa bojim hacknutia a jednak preto, ze spavam v tej istej izbe, kde by bola wifina a nechcem mat nedaleko od hlavy vysielac, hoci wifi sieti tu chytim niekolko… 🙂 Ale tie su radovo v metroch, ci deiatok metrov… V mobilnom nete nevidim velke riziku hacknutia, alebo sa mylim…? Inak mam pevne pripojenie na net, 50 mb.

Nie je možné pridávať komentáre.