Spravte si z PC multimediálne centrum ovládač pre vaše pc od USBFever – recenzia

Už ste niekedy uvažovali nad tým, že použijete napríklad nejaké staršie PC ako multimediálne centrum vo vašej obývačke ? Napríklad na prehrávanie hudby, rádia TV, či filmov a rodinných videí ? Ak ste si v duchu odpovedali áno, tak možno práve vám pomôže produkt, ktorý si teraz spoločne predstavíme.

Od mojich priateľov z USBfever mi totiž na recenziu prišlo jedno celkom zaujímavé diaľkové ovládanie pre PC. Musím povedať, že tento raz ma zaujal aj obal. Výrobca si totiž zrejme dobre uvedomuje staré známe obal predáva. Ovládanie prišlo zabalené vo veľmi elegantnej čiernej krabici z magnetickým zatváraním a striebornými písmenami na krabici. Momentálne je to zrejme najelegantnejšie balený produkt, aký som na recenziu dostal. V krabici sa okrem samotného ovládania nachádzal aj infračervený senzor a cd s produktom Powercinema 4, pre ktorý je toto diaľkové ovládanie optimalizované.

DVC00692 DVC00693

Poďme sa však teraz mrknúť na samotné diaľkové ovládanie. Zariadenie je navrhnuté veľmi solídne a ergonomicky. A veľmi dobre padne do ruky. V jeho hornej časti sa nachádzajú tlačidá ktorými prepínate módy programu PowerCinema a tlačidlo Media center, ktorým vypínate a zapínate samotný program. Potom sa tam nachádza aj tlačidlo Off, ktoré slúži na vypnutie PC . V prípade že ste šťastným majiteľom TV tunera, alebo rádio karty, tak na prepínanie kanálov slúžia jednak numerické tlačidlá a potom aj tlačidlá channel. Samozrejme nesmie chýbať ani obligátne tlačidlo volume. A aj tlačidlá ako play, pause stop.

DVC00695

Musím povedať, že ovládač pracuje s produktom PowerCinma na jedntku. Možno je trocha na škodu veci, že úplne perfektne nespolupracuje s inými prehrávačmi, ale jedná sa o produkt určný k počítaču ako centru zábavy a pozerania tv a filmov. Inak potešilo ma, že PowerCinema prehrala akýkoľvek film aj s titulkami absolútne na jednotku. Jediný problém je, že program sa nedá cez ovládač napríklad minimalizovať. To by bol už potom dokonalý komfort. Ale aj napriek spomenutým mínusom sa mi ovládač veľmi páči, a dávam mu 4 z 5.

Cena $24/576 SKK

4z5

ProduktLink

3 názory na “Spravte si z PC multimediálne centrum ovládač pre vaše pc od USBFever – recenzia

  1. No do piva spadol ale fungoval ďalej…

    Ale to mi spadol do takého jazierka z vodného bicykla a už som ho nevylovil

  2. Ja ako diaľkové ovládanie som používal mobil Sony Ericsson cez HID Bluetooth. Spolupracovalo to so všetkými aplikáciami…

    Perfektná vec, dokedy som neutopil ten mobil

Nie je možné pridávať komentáre.