Smartphone HTC One je od dnes dostupný aj na Slovensku

Bratislava, 10. mája 2013 – Top smartfón HTC One je už od dnes dostupný aj na Slovensku. Novinka bude pre zákazníkov k dispozícii v ponuke všetkých troch mobilných operátorov – Orange, Telekom a O2. HTC One prináša nový prístup pri využívaní smartfónov prostredníctvom používateľského prostredia  HTC Sense, ktoré teraz v sebe ukrýva aj trojicu kľúčových inovácií HTC BlinkFeed, HTC Zoe a HTC BoomSound. Odporúčaná cena špičkového modelu HTC One bola stanovená na 635 Eur.

 

Kovový unibody dizajn

Nový HTC One sa pýši brilantným displejom s veľkosťou 4,7 palca a rozlíšením 1080p, jednoliatym hliníkovým telom a operačným systémom Android Jelly Bean. Súčasťou je tiež technológia podporujúca LTE, ktorá umožňuje super rýchle surfovanie na internete. Zaujímavú funkciu predstavuje aj HTC Sense TV, ktorá mení nové HTC One na diaľkové ovládanie pre väčšinu televízií a set-top boxov. To všetko v balení, ktoré kombinuje prémiový dizajn s prielomovou kvalitou.

HTC BlinkFeed: osobný live stream priamo na domovskej obrazovke

Funkcia HTC BlinkFeed je odvážnou novinkou, ktorá pretvára domovskú obrazovku smartfónu HTC One na jednoduchý live stream všetkých relevantných informácií. Na displeji sa používateľom zobrazia aktuality a novinky zo sociálnych sietí, vybraných médií, či oblasti lifestylu, zábavy alebo fotografie. Odpadá tak nutnosť používania množstva rôznych aplikácií a skákania medzi jednotlivými internetovými stránkami, keďže s funkciou HTC BlinkFeed sú používatelia smartfónu vždy v obraze.  Momentálne už máme na svete 1600 partnerov.

HTC Zoe s ultrapixelmi

Zlomová inovácia HTC Zoe s ultrapixelmi redefinuje spôsob, akým ľudia zachytávajú, znovu prežívajú a zdieľajú najcennejšie momenty. HTC Zoe prináša používateľom možnosť vyhotovovať fotografie vo vysokom rozlíšení, ktoré ožijú z trojsekundových útržkov – tzv. Zoes. Tieto Zoes sa potom zobrazia unikátnym spôsobom, ktorý oživí celú fotogalériu a premení tradičné úložisko nehybných obrázkov na pohyblivú galériu spomienok.

Pre umožnenie tohto inovatívneho fotografického prvku vyvinulo HTC špeciálny fotoaparát, ktorý obsahuje vo svojej triede najlepšie šošovky s ohniskom f/2.0 a prielomovým senzorom s ultrapixelmi. Tie zachytávajú až o 300 % viac svetla než tradičné fotosenzory ostatných smartfónov. Nový prístup zároveň prináša ohromujúcu výkonnosť aj pri slabšom osvetlení a množstvo ďalších vylepšení pri fotografovaní a natáčaní. Vďaka ultra širokému záberu predného fotoaparátu, môžu používatelia vyhotoviť perfektný autoportrét, alebo natočiť video v rozlíšení až 1080p. Optická stabilizácia obrazu pre predný aj zadný fotoaparát pomáha zaistiť plynulejší záznam, nech už je telefón v pokoji alebo v pohybe. HTC Zoe navyše pridáva množstvo ďalších funkcií a efektov ako napríklad vylepšenú 360° panorámu, časovú sekvenciu, či odstraňovanie nechcených objektov z už vyhotovených fotografií.

HTC One Silver_1

HTC BoomSound

Nový HTC One ponúka najlepší audio zážitok zo všetkých súčasných mobilných telefónov. Vôbec prvý krát sa na telefóne predstavujú predné stereo reproduktory so špeciálnym zosilňovačom, ktoré v kombinácii s úžasným full HD displejom vnorí používateľov do hudby, videa, hier alebo obľúbených klipov na YouTube™. Integrovaný systém Beats Audio umožní užiť si bohatý autentický zvuk v štúdiovej kvalite. HDR nahrávanie využíva moderné duálne mikrofóny a audio spracovanie tak, aby zachytilo čistý, plný zvuk, ktorý si zaslúži snímanie vo vysokom rozlíšení. Telefónne hovory znejú na HTC One skvele, a to vďaka HTC Sense Voice™, ktorý zvyšuje hlasitosť a kvalitu hovoru v hlučnom prostredí, takže konverzácia je čistá a dostatočne hlasná.

Farby a dostupnosť

HTC One bude k dispozícii v striebornom prevedení. Hladké telo, vytvorené z jedného kusu hliníka, sa perfektne drží v ruke a predstavuje unikátnu anténovú technológiu, ktorá napomáha k získaniu čistého signálu. Displej skvele odoláva škrabancom, poskytuje lepšiu čitateľnosť na slnku, pričom ponúka veľmi jemné rozlíšenie 468ppi a bohaté prírodné farby. Odporúčaná cena nového HTC One bola stanovená na 635 Eur.

Pre viac informácií navštívte stránku www.htc.sk.