Slovenské ICQ údajne preberá Markíza má ICQ vôbec ešte nejaký zmysel ?

Na DSL.sk sa dnes zjavila celkom zaujímavá správa. A síce, že  Slovenské ICQ má prebrať mediálna skupina okolo TV Markíza a portálu Markiza.sk.  ICQ totiž pomaly ale isto končí zmluva s CentrumHoldings. Ja sa však pýtam, akú má ICQ v dnešnej dobe Facebooku, Twitteru, či Google+ vlastne budúcnosť ?  Áno zapínam sem tam ešte túto sieť. Ale aj to len kvôli nášmu CounterStrike serveru, keď potrebujem dojednať dačo s podporou Fakaheda.eu.  Inak ICQ vôbec ale vôbec nepotrebujem. Preto sa pýtam. Má vôbec ICQ ako také ešte nejakú budúcnosť ? Nemalo by to radšej už zabaliť ? Tak či onak je veľká väčšina z nás na Facebooku, či inej sociálnej sieti. JE síce milé vidieť, že sa ICQ nevzdáva, len je to podľa mňa nerovný boj s veternými mlynmi v podobe vyššie spomenutých sociálnych sietí čo vy na to priatelia  ?

8 názorov na “Slovenské ICQ údajne preberá Markíza má ICQ vôbec ešte nejaký zmysel ?

  1. ICQ nemá budúcnosť, ale má zjavne veľkú zotrvačnosť. Ja už ICQ dávno nepoužívam a s príchodom Google Wave som prestal používať aj Jabber. A potom, keď Google potopili Wave, som sa už k Jabberu nevrátil. Koncept instant messagingu sa mi javí nedomyslený. Chýba mi v ňom inbox a možnosť odložiť odpoveď na neskôr.

  2. keď sa tak zamyslím, tiež už icq takmer nepoužívam. Kedysi som na tom dosť frčal ale dnes ak už tak zapnem skype. 

  3. rozmyslam kolko mudrych hlav sa dalo dokopy, kym vymysleli takuto strategicku investiciu a strategicky tah. Verim tomu, ze aspon zopar ich aspon tusi, na co ICQ sluzi a by som rad bol na tom zasadani, ked im predkladali argumenty k tomuto kroku.

    • pouzivam k spokojnosti XMPP protokol (jabber) uz dlhe roky 🙂 holt, ICQ protokol je deravy ako reseto, nehovoriac o podmienkach pouzivania 🙂

        • To ze FB frci na jabber protokole neznamena ze je stabilne. Este par mesiacov do zadu im to padalo dennodenne. Teraz je to uz lepsie. Mimochodom ICQ sa hojne pouziva v Rusku a dost pochybujem, ze by ICQ ako take niekedy len tak skoncilo. Nema dovod.

Nie je možné pridávať komentáre.