Skype telefón od USBFever.com

Včera mi z USBFever.com doručili na testovanie ďalší Skype telefón. Viem už to tu možno začína vyzerať ako testovacie laboratórium pre Skype telefóny. Ale môžem a za to, že ma oblasť VOIP hardware celkom zaujíma? Nuž ale dosť bolo úvodných rečí, poďme sa pozrieť čo za zázrak to z USBFever prišlo tento raz.

Tak poďme na to….

Telefón prišiel poštou v klasickej žltej obálke. Bol zabalený v umelohmotnom obale, ktorý išiel našťastie normálne otvoriť a nemuselo sa použiť brutálne násilie, prípadne nožík či nožnice. Ako môžete vidieť na obrázku, tak balenie obsahuje samotný aparát, cd s ovladačmi a samozrejme USB kábel.

DSC05712 DSC05713

Inštalácia prístroja je skutočne jednoduchá a zvládne ju aj technický antitalent. Z CD najprv nainštalujete ovladače, následne zapojíte prístroj do USB a môžete veselo telefonovať.

DSC05714 DSC05715

Nuž a ako sa s týmto telefónom telefonuje? Musím skonštatovať, že celkom komfortne. Vďaka LCD displeju máte všetky potrebné informácie na dosah ruky, takže ani veľmi nemusíte pozerať na monitor PC. Na displeji sa totiž priamo zobrazuje pri vyberaní kontaktu, meno daného kontaktu. Priamo s prístroja dokonca môžete zakladať aj konferenčný hovor, a tak odpadá nutnosť klikať na nastavenia v programe Skype. Ovládací program vám dokonca umožňuje nastavenie vlastného úvodného nápisu na LCD prístroja. Trebárs vaše meno, alebo adresu blogu, ale to spomínam skôr ako bonusovú funkciu. Bez zaujímavosti určite nezostáva ani fakt, že tento telefón okrem Skype podporuje aj programy ako VOIPBuster, VOIPStunt a iné. takže skôr ako o Skype telefóne sa o ňom dá hovoriť ako o VOIP telefóne.

DSC05717 DSC05716

Zvuková kvalita je tak isto na celkom dobrej úrovni. Samozrejme, nemožno očakávať kryštálovo čistý zvuk, avšak pri testovacom hovore bola kvalita reprodukcie celkom dobrá. Samozrejme kvalita hovoru pri Skype všeobecne, závisí aj od rýchlosti pripojenia oboch volajúcich strán.

Záver

Tento Skype , alebo skôr vďaka širokej podpore programov VOIP telefón, je celkom príjemná záležitosť na váš stôl. Celkové spracovanie a aj kvalita zvuku je na dobrej úrovni. Takže za cenu temer 15 dolárov, čo je asi 360 Sk, získate celkom praktický Skype telefón.

4z5

ProduktLink