Šiesty BarCamp Žilina bol príjemným podujatím

Dnes alebo včera, záleží kedy s dostanete k čítaniu tohto článku, som sa zúčastnil v poradí už šiesteho BarCampZA, ktorý sa konal v Žiline stanici Žilina Záriečie. Podujatie bolo celkom vydarené, aj keď malo zopár svojich ale.. No ale poďme pekne po poriadku.

Na miesto konania som sa dostavil ako vždy v riadnom predstihu. Neviem, už je to dáky môj zlozvyk a pomaly aj tradícia, že som na stanici medzi prvými, ak nie vôbec ako prvý. Prednášky sa totiž začínali až o 10:30 a hneď prvú prednášku som strávil v bare, kde sa samozrejme tiež prednášalo.

Moja prvá prednášak teda bola Fillip Roháček – Regionálny portál nemusí byť nudné čtení alebo, ako veľké veci na malom trhu robiť.

Na tejto skvelej prednáške Filip predstavil jednak regionálny portál bbonline.sk a jedna ukázal aj to, ako sa poučili z vlastných chýb v začiatkoch projektu, a v začiatkoch seriózneho podnikania.

Filip napríklad okrem iného zistil, že spojiť sa s investorom, nie je vždy ten najlepší nápad, alebo že dať menu webu na neviditeľné miesto je totálna blbosť.

1013405_10151476383947073_784284013_n

Poodhalil tak isto ako na regionálne portály niekedy tlačia miestny politici a poslanci, a ukázal, kam to zo škaredého bbonline dopracovali až k dnešnému dizajnu. Super prednáška tu sa nedá len pogratulovať k skvelej prezentácii.

Ďalšiu prednášku ktorej som sa zúčastnil si pre nás pripravil Rado Grežo a mala trocha fekálny názov Offline a online reklama sú si prd podobné. Tu Rado jasne ukázal aké obrovské rozdiely sú v online a offline reklame, a ten kto si myslí opak je riadne na omyle, pretože aspoň ako som to ja vnímal, online reklama dokáže dakedy viac ako offline.

10148_10151476425992073_1712489176_n

Táto prednáška však bola dosť zvláštna. Keďže sa Rado momentálne vyvaľuje niekde na plážach Waikiki, bol s nami vlastne virtuálne,a prednášku odprezentoval ako video. Veľmi dobrý nápad, ak prednášajúci nemôže byť reálne na mieste.

Tesne pred obedom som sa zúčastnil prednášky Juraja Grečnára pod názvom 5 vecí, ktoré ma naučil geocaching.

Tu Juraj v krátkosti, zato však veľmi výstižne a zábavnou formou predstavil pravidlá Geocachingu, a mám taký pocit, že prednášajúcich v sále oslovil, a viacerý možno začali zvažovať, že s tým začnú. Aj keď prezentácia bola blesková tak si myslím, že poslucháčom dala veľa užitočných info do začiatku.

Po dobrom obede pre mňa prišlo asi najväčšie WTF dňa. Tešil som sa na prednášku Tomáša Vatrta s veľavravným názvom 7 divov podnikania aka, čo mi ešte tie svine zdania.

Konečne sa tu niekto pustí do našich úradov myslel som si . Ale ouvej prezentujúci síce sedel, ale obsah prednášky bol na míle vzdialený jej názvu, pretože sa debatovalo o reklame a tvorbe videí. Ale napokon aj to bola celkom zaujímavá prednáška pre mňa, keďže sám sem tam nejaké to video do sveta pustím.

998255_10151476566282073_1467650327_n

Po tejto prednáške som sa presunul znova do baru, kde sa konala prednáška Tomáša Lodňana pod názvom Serte na slidy, začnite zoomovať.

Tu Tomáš v krátkosti predstavil výborný nástroj na tvorbu prezentácií nazvaný Prezi, ktorý vám naozaj umožní efektne a efektívne sa ponoriť do témy danej prezentácie, a posiela Powerpoint do minulosti.

Poslednou prednáškou, ktorej som sa zúčastnil bola prednáška Vlada Rejholca alias exota pod názvom Ako naplniť peňaženku tvorbou kvalitných MFA webov.

Vlado tu predniesol pár užitočných rád a vlastných skúseností pri tvorbe webov, ktoré sú určené len na zarábanie. Bola to tak trochu updatnutá verzia prednášky, ktorú dal na poslednom WordCampe, ale veľmi rád som si ju zopakoval, lebo opakovanie je matka múdrosti.

1011395_10151476803812073_1646195099_n

Záver

Čo dodať na záver ? Myslím že šiesty BarCamp v Žiline sa celkom vydaril. To že občas niekomu niešla WiFi je celkom pochopiteľné. Predsa len nie každé zariadenie musí strpieť nápor 180 geekov, keď polovica z nich vytiahne rovno jedno či dve zariadenia.

Možno taká malá pripomienka, asi by nebolo od veci, pre budúci ročník trocha lepšie ozvučiť sálu S2. Hlavne sa jedná o napojenie notebookov an aparatúru. Ale inak sa BarCamp vydaril, a už sa teším na budúci ročník. Pretože BarCamp nie je len o prednáškach, ale aj o stretávaní sa s ľuďmi, ktorých celý rok vnímame len online.

3 názory na “Šiesty BarCamp Žilina bol príjemným podujatím

Nie je možné pridávať komentáre.