Súhrnné dojmy z Bojníc

Keď  píšem tento post, tak práve sedím v autobuse cestou z Prievidze, publikovaný však bude, až po mojom príchode domov. Ale nie o tomto som chcel. V tomto poste som chcel tak trocha zhrnúť tohoročnú májovú akciu v našom kempe v Bojniciach. Áno dovolím si už pomaly povedať, že v našom, keďže Ineťáci do tohto kempu chodia už sedem rokov či koľko. No ale poďme si zhrnúť tohoročné dianie..

Ja som sa do kempingu presunul  tak ako minule už vo štvrtok. A poviem vám, že to bol veľmi dobrý nápad. Dokonale som totiž vypol a oddýchol som si v prírode. Síce som bol online aj tam. Ale aj tak to bol oddych na nezaplatenie. Pohoda kkľud, nikde ani živej duše. Prosto perfektný relax.

V piatok sa už pomaly ale isto začali schádzať prvý účastníci tohoročnej akcie. Medzi prvými sa zjavil Pepo Polakovič a spol. Nasledovala Nitrianska delegácia. Následne prišli aj chalani s Prahy. Tento prvý deň bol len taká rozbiehačka, ktorá však mala nádherný zlatý klinec, a to účasť na  Bojnickom festivale strašidiel, na ktorý dobiehali aj posledný účastníci akcie z Banskej Bystrice pod velením Miša Slančíka. Bojnické strašidlá naozaj nemali chybu. Jediné čo ma však skoro dorazilo bolo schodisko do hlavnej veže, na ktoré tak skoro pravdepodobne nezabudnem. Pretože som si dal menší výstup zhuba na šieste poschodie po zákerných točitých schodoch, a pomaly som sa začínal modliť aby sme sa vracali trochu prijateľnejšou cestou, čo sa napokon aj stalo.

Sobota bola tiež veľmi zaujímavým dňom. Všetko sa pre mňa začalo už skoro ráno, keďže som akosi skoro vstal,  narozdiel od niektorých, ktorým naštartovanie trvalo trošička dlhšie. Nebudem menovať oni vedia. Potom sa dopoludnie nieslo v mene súťaženia, kde som si strihol  aj rolu spolumoderátora súťaží. Po obede sa už len tak viac menej relaxovalo. Realizovala sa už nižšie v poste spomínaná tombola, v ktorej sa mi podarilo vyhrať jednak klávesnicu, ale aj webkameru. Tieto výhry som však podaroval, keďže akosi neviem, čo by som s  tým doma robil. Večer bol úspešne zavŕšený diskotékou.

Nuž a ako Nedeľa ?  Vstával som relatívne skoro, keďže som mal ešte v pláne zastaviť sa za spolužiakom do neďalekých Liešťan. Tam som dorazil niečo okolo deviatej, pol desiatej, ak ma pamäť neklame. Nuž a potom som sa večer o piatej vybral na autobus smer Bratislava. Spolužiakovi týmto ďakujem za odvoz na stanicu do Prievidze.

Takže ako zhodnotiť tohoročnú Májovú akciu v Bojniciach ? Jednoznačne pozitívne. Stretla sa znova stará dobrá partia ajťákov. Piatkové kultúrne vyžitie na strašidlách tiež nemalo chybu. A celkovo hodnotím túto akciu ako veľmi vydarenú. Tí čo neprišli, prišli o veľa. A dúfam, že v Auguste sa vidíme v plnej zostave. A nech nepočujem od nikoho, že nie ja nemôžem pre to a pre hento. Už teraz sa na vás teším.