Seznam.cz prichádza na Slovensko a návšteva centrály Seznam.cz

seznam logoVčera som sa zúčastnil v Prahe v podniku Mad Bar, na tlačovej konferencii, ktorú usporiadala spoločnosť Seznam.cz. Seznam.cz totiž v týchto dňoch predstavuje niekoľko dôležitých noviniek.  A práve jedna veľká novinka sa týka aj nás Slovenských používateľov služieb Seznam.cz.  Dnešným dňom  Seznam.cz  vstupuje na slovenský trh, a jeho vyhľadávanie nájdete na adrese Seznam.sk. Tu by sa mohol teoreticky článok aj skončiť.

Avšak Seznam.cz nachystal noviniek, týkajúcich sa samotného vyhľadávania oveľa viac. Ak si totiž zasurfujete na Seznam.sk, tak zistíte, že sa nejedná o tradičný vyhľadávač, na aký sme roky zvyknutý. Seznam.cz totiž prišiel s myšlienkou akejsi matrice, ktorá bude ponúkať namiesto klasických výsledkov, rovno náhľady webstránok. Myslím, že nápad je to celkom zaujímavý, a osobne sa mi takáto matrica pozdáva.  Som celkom zvedavý, ako sa ujme medzi používateľmi.

Okrem tejto veľkej novinky, však Seznam.cz predstavil aj iné veci, ktoré ma celkom zaujali. Seznam.cz totiž upravil svoju domovskú stránku tak, aby  mala responzívny dizajn, a bola tak pozerateľná bez problémov na akomkoľvek zariadení. Či už sa jedná o tablet, mobilný telefón, alebo PC.

V súvislosti s tým ma napadla celkom logická otázka, ako na  tom bude s responzívnosťou ich email. Dostal som celkom pozitívnu odpoveď, že na maili sa tak isto intenzívne pracuje, a nová verzia  príde čoskoro. No a v Seznam.cz sa rozhodli, že do Vianoc by chceli mať v storoch mobilné aplikácie pre všetky ich dôležité služby. Takže ako vidno Seznam.cz nespí na vavrínoch ale neustále maká na zlepšovaní svojich služieb.

Po tlačovej konferencii sme sa potom presunuli do centrály Seznam.cz. Jedná sa o veľmi modernú ekologickú budovu. A ak by ste si mysleli, že zamestnanci sedia v jednom veľkom openspace, tak vás musím vyviesť z omylu. Hneď na prízemí sú štýlovo zariadené zasadačky, pomenované po kľúčových produktoch Seznam.cz

Jednotlivé poschodia sú celkom príjemne zariadené. Každé jedno oddelenie má oddychový kútik, kde sa zamestnanci môžu v pohode natiahnuť a prípadne si zdriemnuť. Samozrejmosťou je malá kuchynka. A hlavne ma príjemne prekvapilo veľmi veľa zelene.  Zamestnancom je k dispozícii dokonca aj malá lezecká stena, či posilňovňa.

Budova bola stavaná na mieru potrebám Seznam.cz, a tak si mohli povedať, čo a ako potrebujú mať zariadené. Zo strechy Seznam.cz je  potom nádherný výhľad na Strahov, a viem si predstaviť, že  v lete sa tam musí celkom príjemne pracovať.

seznam

Pohľad zo strechy Seznam.cz

Ako som písal už vyššie, som rád, že Seznam nespí na vavrínoch a svoje služby aj naďalej rozvíja. Dúfam, že sa mu bude dariť tak ako doteraz, a že aj na Slovensku trochu pošteklí Google. Keďže ten tu má pozíciu dosť silnú.