Selftest služieb Microsoft skončil a ako som dopadol ?

Pred istým časom som sa pustil do takého malého sebapoznávacieho experimentu. Chcel som totiž zistiť, ako dlho to vydržím ak budem používať čisto služby spoločnosti Microsoft a žiadne iné veci. A tak som to pár mesiacov skúšal a testoval. Testom prešli hádam všetky možné služby od Office 365 cez Internet Explorer až po SkyDrive. A čo padlo ako prvé  ? Nuž poďme pekne poporiadku.

Internet Explorer

Deviata verzia nie je na tom až tak zle ako som sa obával, avšak IE predsa len vybuchol ako prvý. A to na mojej obľúbenej službe Deezer, kde aspoň u mňa robil Explorer značné problémy pri prehrávaní a celkovom používaní služby. No a Deezer u mňa beží pomaly nonostop 24/7. Takže IE9  sa porúčal a vrátil som sa nazad k preverenému Google Chrome.

Office 365

Office  365 je naopak veľmi podarený produkt od Microsoftu. JEdná sa o komplexný kancelársky balík, avšak uložený na serveroch pekne v cloude. Tým pádom môžete k s´vojim dokumentom pristupvať odkiaľ koľvek na svete, a upravovať ich v prostredí temer dokonale totožnom so svojim veľkým bratom Office 2010 na desktope. Office 365 esšte stále používam a som s ním veľmi spokojný.

SkyDrive

Ďalšou veľmi podarenou službou je inovovaný SkyDrive. Tomuto cloud úložisku od spoločnosti Microsoft naozaj niet čo vytknúť. Služba funguje skvele naprieč platformami od iPhone cez desktop až po WP7, či iPad. Tu musím spoločnosti Microsoft zatlieskať. SkyDrive sa skutočne podaril.

Hotmail

Nový Hotmail od spoločnosti Microsoft na mňa pôsobí trocha rozpačitým dojmom. Možno je to aj preto, že som dlhodobo navyknutý na Gmail a ako sa vravý starého psa novým kúskom nenaučíš, a pri mail rozhraniach to platí pravdepodobne dvojnásobne. Napríklad podľa mňa sú dosť neprehladne spracované nastavenia Hotmail. Tu by mal Microsoft skutočne trocha zapracovať. Naopak kalendárovej časti nemám čo vytknúť takže preto ten nejednoznačný postoj k Hotmail. Nie je ani úplne zlý. Ale ešte je stále čo vylepšovať

Záver

Takže ako vidíte niektoré služby sa mi používali lepšie, iné horšie. Avšak celkovo až na ten smolný IE hodnotím nový prístup spoločnosti Microsoft  pozitívne. Samozrejme ako som už vyššie spomenul. Stále je čo zlepšovať a ani vývojári v Microsofte určite nespia, teda aspoň v to pevne verím. Takže nechám sa prekvapiť čo za novinky nám Microsoft ešte nachystá

2 názory na “Selftest služieb Microsoft skončil a ako som dopadol ?

  1. Zdravim, vdaka za test, vyzera to zaujimavo.
    2 otazky: aky bol ten problem s Deezerom? Ja takisto tu sluzbu pouzivam a az na par zavahani (ale to sa mi stava pri akomkolvek browseri) to funguje na 100%. Podstatne je, ze ide o najbezpecnejsi browser ktory je na rozdiel od spominaneho Google vyrazne menej narocny na systemove zdroje.
    Hotmail: je to otazka zvyku, ja skor pocuvam to, ze je to vyrazne prehladnejsie ako Gmail. Ak clovek vie, kde nastavenia hladat, je to jednoduche. Vo vseobecnosti si myslim ze je to na prve pouzitie prehladnejsie ako technologicke riesenia od Google.
    Majte sa!

    • Nazdar neštadardne sa my tam choval sidebar a prehravač tak isto menu ale možé je že to opravili. A co sa mailovych klientov tyka je to ozaj vec zvyku a som dost odchovany na gmail takze ….

Nie je možné pridávať komentáre.