Samsung MV800 trocha netradičný kompakt

Práve v v týchto dňoch som dokončil testovanie celkom zaujímavého kompaktného fotoaparátu spoločnosti Samsung s označením Samsung MV800. Jedná sa o celkom zaujímavý kúsok s niekoľkými netradičnými riešeniami, a my sa naň spoločne pozrieme.

 Dizajn

Kompakt Samsung MV800 je štandardným komapaktom, ktorý však s toho dizajnového  pohľadu vybočuje z radu pár zaujímavými prvkami. Ale poďme pekne po poriadku. Prednej strane dominuje objektív Schneider-KREUZNACH Varioplan 4,7-23,5mms  5x optickým zoomom , vľavo od objektívu sa potom nachádza už len klasický blesk. Vrch fotoaparátu je tiež relatívne strohý, nájdete tu akurát tlačítko  na zapnute fotoaparátu a kombinované tlačidlo pre spúšť s ovládačom na výber rôznych foto režimov. Teraz sa však dostávame k tej najzaujímavejšej časti, čo sa týka dizajnu. Zadnej strane dominuje  trojpalcový flipout displej a pod ním sa nachádza ďalšia spúšť fotoaparátu. Prečo to objasním o chvíľu. Vedľa spomínaného displeja sa nachádza už len tlačidlo home pre pohyb v menu a tlačidlo play pre prehrávanie fotografií.

Flipout displej

Poďme teraz k zvláštnosti tohto kompaktu, ktorou je už spomínaný Flipout displej. Tento displej sa totiž vyklápa pre niekoho možno nelogickým smerom od vás k objektívu. Asi si teraz poviete, že sa v Samsungu musel dizajnŕ zblázniť. Ale spomeňte si na to, koľko je problémov pri fotení autoportrétov s klasickým kompaktom. A práve toto rieši Flipout displej. Displej pekne vyklopíte a stlačením spúšte na zadnej strane  odfotíte dokonalý autoportrét s pridaním rôznych umeleckých efektov, či dokonca 3D.

3D , rôzne efekty a video

Ako som už spomínal tak fotoaprát Samsung MV800 v sebe obsahuje najrôznejšie filtre a efekty. Tie si vyberiete priamo v menu pomocou dotykového displeja.   Pri efektových filtroch dokonca získavate priamy live náhľad ako  bude vyzerať výsledná fotografia. Fotoaparát je však schopný fotografovať aj 3D stereoskopické snímky. A treba povedať, že si svoju prácu robý veľmi dobre. Tak isto dokáže nahrávať video v HD rozlíšení 720p. Fotografie a videá sa následne ukladajú na microSD kartu.

Záver

Čo dodať na záver ? Kompakt Samsung MV800 je určite celkom zaujímavý fotoaparát. Aj napriek relatívne strohému dizajnu, je nadupaný tými najmodernejšími technológiami. Veľmi zaujímavý je aj Flipout displej uľahčujúci fotografovanie autoportrétov. Takže ak hľadáte nový kompaktný fotoaparát, určite sa poobzerajte aj po tomto fotoaparáte.