Samsung Galaxy S5 je oficiálne vonku

Tak priatelia a je to tu. To na čo sa dlho čakalo je oficiálne vonku. Samsung totiž dnes na konferencii MWC 2014 predstavil svoju dlho očakávanú vlajkovú loď Samsung Galaxy S5.

Treba povedsať, že Samusngu sa do Galaxy S5 podarilo dostať celkom zaujímavé vlastnosti. Tak napríklad je vode a prachu odolný. Jeho displej má 5.1 palca a rozlíšenie 1920×1080.Avšak to je len jedna z mála noviniek v Galaxy S5

Hitom tohoročného MWC je evidentne 4K, pretože aj Galaxy S5 disponuje možnosťou nahrávania 4K videa, či dodatočným doostrením fotografie po jej odfotení tak ako tomá iPhone 5S. 16 Megapixelov je tu samozrejmosťou.

Samsung aj pri S5 pokračuje v trende fitness aplikácií. Avšak tu ide ešte ďalej, a do palikácie S Health pridáva možnosť sledovania srdcovej činnosti..

Čo sa týka úložiska S5 tak je to klasika, a nejaké prekvapenie sa nekoná. Teda ostávame pri 16 alebo 32 GB.

Galaxy S5 poháňa 2,5 GHz Snapdragon 800 so štyrmi jadrami a 2GB RAM k tomu. Veci ako NFC, WiFi, BlueTooth či LTE sú samozrejmosťou.

Galaxy S5 však obsahuje aj jednu novinku v bezpečnosti, a to čítačku odtlačkov prstov. Tá však pracuje inak ako je zvykom. Na aktivovanie môžete použiť až tri odtlačky prstov.

Nuž evidentne je celkom na čo sa tešiť. Osobne sa dosť teším, až nové Galaxy S5 dostanem aspoň na pár dní na testovanie.

Zdroj: TechCrunch