Reportáž: Ako bolo v Rádio.sk

Tento týždeň som sa bol aj s kamerou pozrieť v prvom plnoformátovom slovenskom internetovom rádiu. A to v Radio.sk. A to práve počas Mircovej relácie Á Hojte. Prvý pre mňa tak príznačný problém bolo, ako sa do rádia vôbec dostať, keďže nie som z Bratislavy a hlavne nemám auto. Vedel som, že sídlia na Peterskej, ale kde je Peterská, tak tým som si už tak celkom istý nebol. Celkom som bol rád, že som vyrazil skôr ako som bol s Mircom dohodnutý. Inak by som to sotva stihol. Pri mojich orientačných schopnostiach ani iPhone a Google maps nepomohli. Po asi štvrť hodine hľadania som nakoniec Peterksú a Rádio.sk našiel. A keď som zistil ako som sa previezol trolejbusom, tak som sa len chytil za hlavu.

Nuž ale poďme k samotnému rádiu a jeho priestorom a ľuďom. Samozrejme hneď pri príchode som sa zvítal s Mircom, Keďže som prišiel ešte pred 14:00 kedy Mirec začína svoju reláciu, zastihol som ešte vysielajúceho Eugena a posledné minúty z jeho relácie Online SK. Než som sa usadil vytiahol techniku a vypol mobil, tak už sa začala Mircova štvor hodinovka. Nuž musím uznať, že moderovanie nie je veru jednoduchá záležitosť, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Moderátor nie len, že musí byť v strehu a okamžite vedieť reagovať, ale tak isto si musí vedieť vyhľadať zaujímavé pikošky na internete, a naplniť nimi vstupy tak, aby poslucháča čo najviac bavili. Musím sa priznať, že ma celkom lákalo niečo si do mikrofónu aj povedať, ale povedzme si na rovinu, že pri mojom super mikrofonickom hlase, by poslucháči utekali asi kade ľahšie, a to predsa nechceme. Inak treba povedať, že v Radio.sk pracuje partia veľmi veselých a optimistických ľudí. A na mňa pôsobili dojmom, že ich táto práca skutočne baví.

Čo sa techniky týka, tak treba povedať, že toto rádio je vybavené naozaj kvalitne. Moderátorskému stolu dominuje les mikrofónov. Moderátor má k dispozícii počítač od Apple. A technik zase počítač s klasickým Windows xp. Mňa ako fanatika do IT a vlastne akejkoľvek techniky, zaujala aj serverovňa značky Connect. Ktorá trónila vo veľkej skrini v rohu štúdia. Napokon budete ju mať možnosť vidieť aj na videu a na fotografiách. Nuž toľko teda k mojej návšteve v Radio.sk Bolo tam veľmi príjemne, a ja sa chcem tuto cestou poďakovať, že mi bolo umožnené spísať túto reportáž.

DSC_0006

Mirec

DSC_0013

Technik Braňo v plnom nasadení

DSC_0027

Vysiela sa…

DSC_0024

Zjavil sa aj Sáva Popovič

Nuž a na záver tu mám pre vás sľúbené video

1 názor na “Reportáž: Ako bolo v Rádio.sk

Nie je možné pridávať komentáre.