Recenzia: Withings Body scale keď už aj váha je smart

V týchto dňoch som od spoločnosti m:zone dostal na testovanie celkom zaujímavé zariadenie. Nazýva sa Withings body scale a jedná sa  o celkom zaujímavú váhu. Poviete si, čím už len preboha môže byť váha zaujímavá. Avšak spoločnosť Withings dokázala zmeniť pohľad aj na takú obyčajnú vec akou je váha. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to čo je na tejto váhe iné.

Dizajn

Váha Withings Body scale zaujme už na prvý pohľad svojim elegantným dizajnom. Ja som mal na testovanie variantu v čiernom prevedení. Vrchnú časť váhy pokrýva elegantná čierna plocha prekrytá sklom, no a samozrejme nechýba ani informačný displej zobrazujúci nie len vašu váhu, ale napríklad aj BMI.

Na spodnej strane toho nájdeme oveľa viac. Jednak je tu vypínač samotnej váhy, miesto pre batérie a pripojenie USB kábla a prepínač jednotiek, ktorým váhu  prepínate medzi Kilogramami a Librami. A prečo je vlastne váha smart ?

 WiFi a konto na webe

Tak tak , verte či nie ale váha Withings body scale  má v sebe zabudovaný Wifi vysielač. Ten pri prvotnej inštalácii napojíte za pomoci USB kábla a špeciálneho softvéru na Váš domáci router. Na webe spoločnosti Withings si následne vytvoríte účet, kde vyplníte potrebné údaje, ako je výška, dátum narodenia a vaša počiatočná váha.

Následne váš účet spárujete s vašou váhou Withings. Pri každom ďalšom vážení vás váha podľa vyplnených údajov automaticky rospozná, odváži, vypočíta vaše BMI a dáta zašle na váš Withings účet.

Poviete si super paráda aspoň si nemusím pamätať koľko som vážil napríklad pred týždňom a keď sa ma lekár spýta, viem mu dať veľmi presné údaje. Ale čo keď je nás viac a chceme váhu používať celá rodina ? Aj na toto vo Withings mysleli.

Na jeden účet je totiž možné pripojiť viacero užívateľov. A nemusíte sa báť, že by váha poplietla údaje. Váha Withings Body scale je totiž schopná rozpoznať, kto sa na ňu práve postavil, a údaje priradiť k správnemu užívateľovi.

Ak sa na ňu postavíte vy, zdetekuje vás  a priradí vaše údaje k správnemu užívateľovi konta Withings. Ak sa na váhu postaví povedzme vaša mama či ratolesť, váha znova správne určí toho kto na nej stojí, a priradí údaje k správnemu užívateľovi konta Withings. Konto je samozrejme multiužívateľske a tak netreba pre každého člena rodiny vytvárať zvlášť účet.

 Aplikácie a web rozhranie

Teraz vás možno napadla otázka, aké sú možnosti kontroly údajov. Prípadne čo s nimi ďalej. Okrem už spomínaného konta na webe, tu máme hneď niekoľko možností, ako si údaje kedykoľvek skontrolovať. Spoločnosť Withings pripravila pre zariadenie Withings bodyscale prepracované aplikácie pre iPhone, iPad, či pre Android telefóny kde sa vaše dáta zobrazujú formou veľmi prehľadných grafov, a tak máte vaše údaje o váhe vždy po ruke.

Ďalej je tu možnosť zdieľania údajov či už na rôznych spolupracujúcich službách určených pre fitness alebo lekárov, alebo pre väčšiu motiváciu na sociálnych sieťach, kde vám môžu aj vaši priatelia poradiť, čo s vašou váhou robiť ak  je príliš vysoká.

 Záver

Čo dodať na záver ? Withings Body scale je skutočne jedinečné zariadenie. Tu spoločnosť Withings dokázala, že aj s tak obyčajnej veci ako je váha, sa dá spraviť celkom zaujímavé zariadenie.

Vďaka prepracovanému webovému rozhraniu a aplikáciám máte vždy prehľad o tom ako sa vaša hmotnosť vyvíja postupom času, a presný prehľad získa aj váš lekár či fitness tréner. Ak teda máte radi takéto smart zariadenia, určite sa vám bude páčiť aj váha Withings Body scale.

Produkt zapožičala spoločnosť

mzone logo

 

1 názor na “Recenzia: Withings Body scale keď už aj váha je smart

  1. Potom čo som minule čítal o smart lyžičke si len kladiem otázku, kam toto celé smeruje?!

Nie je možné pridávať komentáre.