Recenzia: Soundblaster Roar Pro

 

Pred časom som mal spoločne s mojou kolegyňou, ktorá  mi občas pomáha s testami testovať zariadenie Soundblaster Roar pro. A ako sa toto zariadenie od spoločnosti Cretive používa, a ako sme s ním boli s pokojný sa pozrieme v nasledujúcej recenzii.

Dizajn

Reproduktor Soundblaster Roar Pro je pomerne masívny  prenosný  reproduktor s jednoduchým avšak účelným dizajnom v tvare kvádra.  Jednoduchý dizajn, je však vykompenzovaný technológiami vo vnútri a kvalitným zvukom. Ale  poďme pekne po poriadku.

Na vrchu reproduktora nájdeme ako prvé LED indikátor nabíjania batérie. Ďalej tu máme tlačidlo na prímanie hovorov a párovanie s Bluetooth. Tlačidlá na ovládanie hlasitosti. Tlačidlo na pridanie výkonu Roar a  tlačidlo na zapnutie a vypnutie zariadenia.

Zaujímavejšia je však zadná sttrana tohto reproduktoru. Takže sa poďme na ňu pekne pozrieť.

Ako prvú vec tu samozrejme nájdete konektor pre napájanie reproduktora. Nasleduje ho AUX vstup pre jack. Za ním nasleduje USB výstup pomocou ktorého si môžete dobíjať váš smartphone, keďže reproduktor disponuje až 6000 mAh batériou.

Nasleduje microUSB port a slot na microSD kartu. Ďalej tu máme zapnutie a vypnutie mikrofónu. Nájdeme tu aj talčidlo na nahrávanie audia na microSD kartu.

Keďže hudbu vieme prehrávať okrem PC, pripojeného smarpthone aj priamo z microSD karty, nájdete tu aj ovládanie na prehrávanie hudby. A to tlačidlo dopredu, dozadu, prepínač medzi shuffle a loop play, a samozrejme tlačidlo Play/Pause.

No  a ako psplednú vec tu máme prepínač USB režimu. Teda či chceme zariadenie používať ako zvukovú kartu k PC, teda USB audio. Alebo či chceme pracovať so súbormi na karte. Vtedy prepneme prepínač do polohy mass storage. Nachádza sa tu ešte veľavravné tlačidlo Terra Bass, ktoré riadne zdvihne výkon basov.

Ako to funguje?

Reproduktor Creative Roar Pro je veľmi zaujímavý aj po technologickej stránke. Ostali sme prekvapený koľko reproduktorov boli schopný inžinieri nacpať do tak malého tela.

Creative Roar Pro sa totiž skladá s piatich reproduktorov. Hore je umiestnený stredový reproduktor. V predu dvojica výškových reproduktorov a po bokoch dva basové reproduktory.

No a tomuto všetkému velí dvojica zosilovačov, a celé to poháňa 6000 mAh batéria, ktorá je schopná zariadenie živiť až 10 hodín pri rozumnej hlasitosti. Keďže zo zvýšenou hlasitosťou logicky zvyšujete aj odber energie.

A ako sa nám počúvalo?

Kolegyňa využívala reproduktor prevážne na počúvanie hudby, a tu samozrejme slúži Roar Pro priam špičkovo, a myslím že poteší aj náročnejšieho audiofila. a myslím že z jej strany bola spokojnosť veľká.

Mňa napadlo použiť reproduktor aj ako reproduktory a zvukovku k PC, a tu som zažil jedno menšie prekvapenie.

Zvuk bol ako inak na výbornej úrovni aj v 3D hrách avšak niektoré hry majú asi vačšie nároky ako je zdravé

Totiž stalo sa mi , že pri niektorých hrách sa Roa Rpo automaticky odpojil pokiaľ nebol zapojený na adaptér.

Tak či onak. Obaja sme skonštatovali, že Roar pro je sakramentsky dobrý reproduktor, s ktorým kľudne môžte poriadať aj menšiu bytovú párty, či ho smelo využívať ako audio k vášmu pc, či notebooku.